Iran zakazał wydobywania bitcoinów do 22 września br.

Bloomberg poinformował dzisiaj, że Iran zakazał swoim lokalnym górnikom kryptowalut wspierania Bitcoina i sieci innych kryptowalut przed sezonem letnim, kiedy to zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe w kraju.

Do podjęcia tej decyzji, władze miały skłonić również niedawne awarie w dostawach energii, które miały miejsce w kilku dużych miastach kraju.

Iran wstrzymuje wydobywanie bitcoinów do 22 września

Irański zakaz wydobywania bitcoinów będzie obowiązywał do końca września, jak zapowiedział dziś w lokalnej telewizji prezydent Hassan Rouhani.

Dodał, że 85 procent górników pracujących w Iranie robi to bez licencji. Ten krok może zmusić większość nawet licencjonowanych górników do wejścia na czarny rynek.

Według Bloomberga, władze wysyłają nawet szpiegów, aby pomagali namierzać nielegalne farmy górnicze, które znajdują się w prywatnych rezydencjach, a czasem nawet w meczetach.

Iran i Chiny a wydobywanie kryptowalut

Chiny również ogłosiły również nowy zwrot w zakresie regulacji wydobywania kryptowalut w tym kraju. Źródła Bloomberga twierdzą, że miało to miejsce po kilku śmiertelnych incydentach w kopalniach węgla w niektórych regionach Chin.

Kopalnie te działały bez zezwolenia władz, w obliczu wzrostu popytu na energię węglową ze strony górników sieci Bitcoin.

Bloomberg pisze:

„Rosnący popyt na węgiel skłonił niektórych producentów do ponownego uruchomienia nieczynnych kopalń bez oficjalnej zgody, co doprowadziło do większego zagrożenia bezpieczeństwa i wzrostu liczby śmiertelnych wypadków w tym roku.”

Nowa chińska rozprawa z górnikami kryptowalut zepchnęła bitcoin znacznie poniżej poziomu 40 000 USD. Cena flagowej kryptowaluty odzyskała jednak dzisiaj psychologiczny poziom 40 000 USD. Nastąpiło to po tym, jak Elon Musk i Michael Saylor spotkali się w zeszłym tygodniu z kierownictwem czołowych amerykańskich górników, aby omówić przejście na energię odnawialną i utworzenie Rady Górnictwa Bitcoin.

Może Cię zainteresować:

BitcoinIranMining
Komentarze (0)
Dodaj komentarz