G. Andresen: Ethereum 2.0 może rozwiązać problem skalowalności Bitcoina

Sieć Bitcoin (BTC) ma wyjątkowo niską przepustowość. Aby zwiększyć liczbę transakcji, które może przetwarzać na sekundę, deweloperzy BTC wdrażają określone poprawki techniczne. Czy wrapped Bitcoin (wBTC), może pomóc rozwiązać problem skalowalności Bitcoina?

Ethereum (ETH) 2.0 a skalowalność Bitcoin

Gavin Andresen, założyciel Bitcoin Foundation i jeden z głównych deweloperów sieci BTC od 2010 roku, wskazał trzy kroki, które mogą zwiększyć skalowalność Bitcoin. Andresen zakłada, że wBTC w sieci Ethereum (ETH) 2.0 to jedno z najlepszych narzędzi.

źródło: Twitter

Według Andresena, po wdrożeniu Proof-of-Stake (PoS) w Ethereum, bitcoinowcy mogą zacząć „pakować” swoje aktywa w tokeny ERC-20 o nazwie wBTC. Ostatecznie wszystkie transakcje Bitcoin (BTC) mogą zostać przeniesione do łańcucha bloków Ethereum 2.0.

Andresen przyznaje, że sama migracja Ethereum Proof-of-Stake wcale nie jest łatwa. Nie jest to również proces „pakowania” wszystkich bitcoinów (BTC), które są w obiegu. Deweloper uważa jednak, że za 2-3 lata ten proces ostatecznie nastąpi. Bitcoinowe „wrapped transactions” mogą, pod względem ilości, przewyższyć liczbę transferów BTC w głównym łańcuchu.

wBTC nie jest nowością w sektorze blockchain. Jest to jednak jedna z pierwszych propozycji zastosowania do skalowania sieci Bitcoin (BTC).

Społeczność pod wrażeniem

To ekstrawaganckie podejście zwróciło uwagę zwolenników kilku blockchainów. Antiprosynthesis, jeden z głównych programistów Ethereum, uważa, że najlepszym sposobem na poprawę skalowalności Bitcoina jest… unikanie bitcoina:

Niektórzy deweloperzy DeFi wyrazili opinię, że dzięki zdecentralizowanym protokołom, problem skalowalności warstwy 1 może zostać rozwiązany bez konieczności przeprowadzania tak wyrafinowanych migracji, jakie proponuje Andresen.

Calvin Ayre, niesławny prawnik Craiga Wrighta, zalecił Andresenowi wymianę wszystkich swoich BTC na BSV, który jest wspierany przez Wrighta i Ayre, ponieważ „BSV już skaluje”:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

EthereumEthereum 2.0Gavin Andresenskalowalność
Komentarze (0)
Dodaj komentarz