Bitcoin procesuje więcej wartości (w USD) niż PayPal

Raport Blockdata sugeruje, że przez sieć Bitcoin przepływa więcej wartości (w dolarach) niż przez sieć jednego z największych na świecie operatorów płatności.

Sieć Bitcoin przetwarza już więcej wolumenu pod względem wartości w dolarach amerykańskich niż Paypal. Autorzy raportu szacują, że największa krytpowalutowa sieć świata pod względem kapitalizacji rynkowej może niebawem prześcignąć w tym względzie Mastercard.

Bitcoin szybszy niż PayPal

Raport Blockdata z 25 listopada zatytułowany When might the Bitcoin network process volumes like Mastercard and Visa? wskazuje, że sieć Bitcoin przetwarzała w tym roku około 489 miliardów dolarów na kwartał, czyli więcej niż 302 miliardy dolarów, które przeprocesowano w tym samym czasie w Paypal. Po zaledwie 12 latach istnienia, sieć Bitcoin przetwarza około 27% z 1,8 biliona dolarów Mastercard na kwartał i 15% z 3,2 biliona dolarów Visa.

Próbując udzielić odpowiedzi na pytanie postawione w tytule raportu, jego autorzy wzięli pod uwagę 3 czynniki: całkowita liczba transakcji, średnia ilość bitcoinów wysłanych na transakcję oraz wzrost ceny BTC.

Teoretycznie „gdyby Bitcoin miał dziś zwiększyć swoją wartość przesyłaną na transakcję o ~260%, przetwarzałby dziennie wolumen równoważny Mastercard”.

Analitycy Blockdata twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby cena bitcoina wzrosła do takiego poziomu, aby dopasować się do statystyk obrotu Mastercard. Aby to osiągnąć, BTC musiałby kosztować około 245 000 USD za monetę. Jeśli wziąć pod uwagę średnią roczną cenę BTC, mogłoby to potrwać do 2060 roku. Z drugiej strony „przyjmując jako metrykę tegoroczne tempo wzrostu, mogłoby to nastąpić już w 2026 r.”

W raporcie podkreślono, że chociaż stosunkowo młoda, sieć Bitcoin zdołała osiągnąć tak wysokie wolumeny w porównaniu z dwoma scentralizowanymi gigantami sektora kart płatniczych i kredytowych:

„To imponujące, że licząca sobie 12 lat sieć Bitcoina obejmuje 27% wolumenu przetwarzania w porównaniu do Mastercard, firmy założonej w 1966 roku.”

Może Cię zainteresować:

BitcoinMastercardPaypal
Komentarze (0)
Dodaj komentarz