Bitcoin za 500 000 dolarów wyprze złoto? Tak przewidują bracia-miliarderzy

Czy myślisz, że już jest za późno, aby zainwestować w Bitcoina (BTC)? Czy zakup kryptowaluty nadal jest opłacalny? Na te pytania odpowiedź mają bracia Winklevoss, którzy wierzą, że Bitcoin pozostaje jedną z najlepszych inwestycji tej dekady. Według ich prognoz najpopularniejsza na świecie kryptowaluta może przekroczyć 500,000 dolarów wartości. Pytanie – skąd u nich taki optymizm i na czym opierają swoje przewidywania?

Wieloryby radzą inwestować w BTC

Jak sami przyznają, Tyler i Cameron Winklevoss natknęli się na Bitcoin zupełnie przypadkiem w 2012 roku podczas letnich wakacji na Ibizie. Amerykańscy bracia zaczęli wtedy badać zjawisko i szybko zrozumieli, że BTC ma potencjał stać się walutą internetu, rozwiązując liczne problemy obecnego systemu finansowego.

Ich pierwsza inwestycja w BTC miała miejsce, gdy jego cena oscylowała poniżej 10 dolarów. Dlatego spekuluje się, że mogą być jednymi z największych „wielorybów”. Szacuje się, że majątek każdego z braci wynosi około 1,2 miliarda dolarów.

Po utracie dużej ilości BTC w wyniku krachu największej wówczas krypto giełdy Mt. Gox, bracia założyli własną – Gemini. Na dziś zajmuje obecnie 16. miejsce w rankingu BeInCrypto najlepszych giełd kryptowalut.

Mimo trwającej krypto zimy, Winklevossowie nie tracą optymizmu. Są optymistami i kurczowo trzymają się swojej prognozy, że Bitcoin pozostanie najlepszą inwestycją tej dekady. Jak dwóch miliarderów doszło do takiego założenia?

W niedawnym wywiadzie dla The National News, bliźniacy wyjaśnili, dlaczego nadal wierzą w przyszłość kryptowalut. Głównym powodem jest rewolucyjny i techniczny charakter, a także potencjał Bitcoina do pełnienia roli przechowywania wartości, podobnie jak złoto. Dodatkowo, ich zdaniem kryptowaluty mają inne zalety, głównie poprzez programowalność.

Może Cię zainteresować: Kryptowaluty są pełne szarlatanów i oszustów. Szef SEC jak zdarta płyta

Bitcoin – nowe złoto XXI wieku?

Bracia Winklevoss sądzą, że Bitcoin w długim terminie może wyprzeć złoto.

Jeśli przyjrzysz się właściwościom, które sprawiają, że złoto jest cenne, Bitcoin spełnia każdy z tych warunków, albo nawet robi to lepiej. Historia Bitcoina jako substytutu złota jest niezwykle przekonująca. My w to wierzymy.

Tyler Winklevoss

Wyjaśnił również swoje przewidywania dotyczące kursu 500,000 dolarów:

Jeśli podaż Bitcoinów wynosi 21 milionów, a kapitalizacja rynku złota wynosi około 10-11 bilionów dolarów, to wartość jednego Bitcoina mogłaby wynosić około 500 000 dolarów, jeśli Bitcoin zdominowałby rynek złota.

Tyler Winklevoss

Chociaż bracia nie chcieli udzielać konkretnych porad inwestycyjnych – wszak dokładne przewidywanie rynku jest trudne – Cameron Winklevoss zdradził, że strategia, której używają, i która jest zazwyczaj najprostsza, to: HODL (Hold On for Dear Life – trzymaj za wszelką cenę).

Zgodnie z poglądami braci, przewidzenie, kiedy cena Bitcoina osiągnie 500,000 dolarów, jest trudne. Są jednak święcie przekonani, że BTC osiągnie ten kamień milowy w ciągu najbliższej dekady.

Zobacz również:

BitcoinBTCKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz