Bitcoin przetestuje 25,000 USD? Opcje przewidują korektę. KPMG łączy BTC z ESG – 'kamień milowy’

Bitcoin od dłuższego czasu konsolidował w trendzie bocznym, z którego powoli wydaje się wyłamywać dołem. Rynek opcji, który stanowi pewną miarę sentymentu (i oczekiwań) traderów – głównie dużych. Obecnie nie chce wyraźnie określić w którą stronę podąży cena Bitcoina ale przeważać zaczynają niedźwiedzie. Wraz ze spadkiem pozytywnego wpływu na cenę ze strony informacji o ETF-ach Bitcoin może chcieć przetestować 25,000 USD jako strefę w której przebywał przed pojawieniem się informacji o wniosku z BlackRock. Oraz wielu innych instytucji. Rynek wyraźnie zaczyna obawiać się, że pierwsze wnioski o Bitcoin ETF zostaną przez SEC oddalone już w tym tygodniu. Mowa o CBOE, ArkInvest i 21 shares. Implikowana zmienność znalazła się ponownie na wieloletnich minimach. Od 21 czerwca Bitcoin nie odnotował zmiany ceny wyższej niż 4% – czas na skok?

Rynek widzi BlackRock jako prawdopodobnego zwycięzce nad SEC-iem. Ale na opinię wniosku giganta poczekamy do przyszłego roku. Poza decyzją w niedziele kalendarz na sierpień pozostaje ubogi. Sentyment uksztalłtują najbliższe dni?

Gigant zwrócił uwagę na BTC

Należący do Wielkiej Czwórki sektora audytorskiego, KPMG wydał specjalny raport dot. Bitcoina. Przeanalizował w nim to, w jaki sposób kryptowaluta łączy się z trendem ESG. Trend ten wielokrotnie był krytykowany (i jest nadal) – zwłaszcza przez przeciwników funduszu BlackRock. W skrócie dotyczy on tego w jaki sposób interakcje finansowe wpływają w wielu płaszczyznach na środowisko naturalne, relacje między ludźmi i zarządzanie zasobami. Według analityków ESG raport KPMG to kamień milowy Bitcoina. Zwłaszcza w kontekście komfortu instytucji, które sugerują się zasobami pro-ESG. Według przełomowego badania instytucji Bitcoin może okazać się bardzo przychylny dla gospodarki. Badanie okazało się przełomowe przede wszystkim z uwagi na skalę – pierwszy raz instytucja tych rozmiarów poświęciła gospodarce Bitcoina tak wielką uwagę. Pomimo trwającej korekty wydaje się to potwierdzać szerszy trend zainteresowania. Które nie przełożyło się jeszcze na ilość ofert kupna.

Co w raporcie?

  • Według KPMG górnicy Bitcoina zmierzają do zeroemisyjności i wydobycie ostatecznie nie będzie miało złego wpływu na środowisko.
  • Badanie zestawia emisję Bitcoina z innymi sektorami gospodarki np. (podróże i moda). Na ich tle 'zanieczyszczenie’ środowiska jest śladowe.
  • Publikacja zawarła kilka strategii wykorzystania energii odnawialnej i recyklingu w celu optymalizacji wydobycia
  • KPMG kwestionuje stanowisko Greenpeace w którym aktywiści zarzucili zanieczyszczenia i szkody społeczne powodowane przez crypto mining. Zostało uznane za 'bezpodstawne’
  • Ostatnio Greenpeace wezwał firmy finansowe – w tym BlackRock, Fidelity czy JPMorgan do potępieniaBitcoina i zachęcenia do zmiany kodu na protokół, który eliminuje przemysł wydobywczy. Jak dotąd bez odzewu
  • KPMG dostrzegło dla Bitcoina olbrzymi potencjał m.in. jako środek wsparcia finansowego dla wysiłków krajów pogrążonych wojną, anonimowe przenoszenie własności, dostęp do energii elektrycznej w Afryce oraz narzędzie umożliwiające wejście milionów ludzi do świata finansów
  • Raport ostatecznie przyznał, że sieć posiada solidną strukturę systemu. Jej zasady nie mogą być zmieniane, modyfikowane na bieżąco co sprawia, że stopień zaufania do Bitcoina powinien być wysoki.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinKPMGKryptowalutyPaypalregulacje
Komentarze (0)
Dodaj komentarz