Bitcoin ma za sobą najlepsze zamknięcie tygodnia od 2021 roku. Nastroje po niemrawym początku roku wyraźnie się poprawiły, a apetyty inwestorów rosną coraz bardziej. Czy to początek niesamowitej drogi po nowe ATH, czy jednak należy oczekiwać oporów, a może nawet zwrotów akcji? Najbliższe kilka dni obfituje w wiele ważnych wydarzeń, które mogą zaważyć na dalszym losie Bitcoina. Oto rzeczy, które warto śledzić.
Bitcoin w drodze na szczyt, ale nie bez przeszkód?
Strach i rozczarowanie po zatwierdznieu ETF zdaje się być już przeszłością. Coraz bliżej do halvingu Bitcoina, który może okazać się katalizatorem dla kurus BTC. To wydarzenie działa obecnie jak magnes na zainteresowanych i jednocześnie budzi ogromne oczekiwania i emocje. Jednak po drodze może pojawić się mnóstwo przeszkód. W tym tygodniu pojawi się mnóstwo danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, których wyczekują rynki finansowe i analitycy.
Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej MNTrading stwierdził, że Bitcoin okazał się silniejszy i bardziej odporny, niż się spodziewał. Analityk ocenił, że przed kwietniowym halvingiem nadal możliwe jest osiągnięcie poziomu 57 000 dolarów.
Mniej optymistyczny jest James Van Straten, analityk ds. badań i danych w firmie CryptoSlate zajmującej się analizą kryptowalut. Analityk wskazał, że dane w łańcuchu powinny być powodem do ostrożności. Jak sądzi Van Straten Bitcoin zbliża się do 95% całej podaży zysków, co zwykle oznacza szczyty. W weekendowej analizie CryptoSlate Van Straten wskazał, że historyczne maksima z listopada 2021 r. zapewniły zysk na poziomie ponad 95%.
Zobacz też: Ekspert ocenia, że Bitcoin już nigdy nie spadnie poniżej 40 tys. USD. Jakie ma argumenty?
Te wydarzenia warto śledzić w najbliższych dniach
W najbliższych dniach rynki finansowe i analitycy będą szczególnie wyczekiwać kilku informacji na temat gospodarki. Portal handlowy The Kobeissi Letter w poście na „X” ocenił, że czeka nas wyjątkowo ważny tydzień i wskazał kilka kluczowych wydarzeń, które trzeba bacznie obserwować:
1. Dane o inflacji CPI za styczeń – wtorek
2. Dane o sprzedaży detalicznej w USA – czwartek
3. Dane Philly Fed Manufacturing – czwartek
4. Dane o inflacji PPI za styczeń – piątek
5. Doraźne konferencje Fed
6. S&P 500 – raporty dotyczące zysków
Analitycy zwracają również uwagę na inne czynniki, niezwiązane bezpośrednio z gospodarką. Dość prostym, ale sporo mówiącym o obecnych nastrojach wskaźnikiem, jest analiza popularności kryptowalut na podstawie danych z wyszukiwarek internetowych. Dane z Google Trends pokazują, że obecnie Bitcoin wzbudza zainteresowanie, które jest zaledwie ułamkiem tego, co obserwowano w 2021 roku. Pomimo tego, że jego cena jest zaledwie o 20 000 dolarów niższa od rekordu z 2021 roku.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Może Cię zainteresować: