Bitcoin 2.0, czyli jak programowalność może podbić wartość najpopularniejszej kryptowaluty

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Po ostatnich zawirowaniach pozycja Bitcoina stopniowo się poprawia. Zdaje się, że najgorszy czas dla słynnej waluty już za nią. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie działania podejmuje Bitcoin, aby pozostawać na kryptowalutowym podium, oraz z jakich najnowszych technologii korzystają nowe altcoiny typu WienerAI.

Najwyższy czas na zmiany

Bitcoin jest uznawany za najpopularniejszą kryptowalutę, jednak nie osiada wraz ze swoim godnym tytułem na laurach. Pionier dopracowuje bowiem technologię blockchainu, tym razem koncentrując swoje działania na wprowadzeniu nowej funkcjonalności. Ma nią być możliwość programowania. 

Do tej pory numer 1 na rynku krypto nie umożliwiał m.in. tworzenia nowych kontraktów czy rozwoju zdecentralizowanych aplikacji – funkcji, które posiada jego rywal, Ethereum.

Zmiana jest zatem nieunikniona, jeśli mimo ostatnich spadków Bitcoin wciąż planuje utrzymywać swoją wysoką pozycję w rankingach giełdowych. Platforma ma oferować teraz coś więcej niż kopalnię cyfrowego złota.

Jakie modyfikacje rozważa Bitcoin?

Jeszcze w maju wspominaliśmy o integracji protokołu Runes, umożliwiającego tworzenie wymienialnych tokenów na sieci Bitcoina. Głośno było także o Lightning Network, drugiej nakładki, której celem jest poprawa problemów sieci ze skalowaniem oraz wprowadzenie szybszych transakcji przy niższych opłatach.

Z kolei, wprowadzony w zeszłym roku, protokół Bitcoin Oridinals udostępnił opcję tworzenia tokenów niewymienialnych (NFT) bezpośrednio na blockchainie Bitcoina. Takie działania rewolucjonizują rynek krypto i zapowiadają dynamiczny rozwój – zarówno Bitcoina, jak i altcoinów. 

Deweloperzy badają nowe możliwości, w tym tokeny BRC-20, innowację autorstwa anonimowego członka społeczności, Domo. Inną alternatywą ma być aktualizacja oprogramowania OP_CAT.

Programowalność poprzez zdecentralizowane finanse (DeFi) może być wg ekspertów katalizatorem wzrostu dla Bitcoina, znacznie poprawiając jego ostatnie wyniki.

Fot. materiały partnera

Źródło: coinmarketcap.com

Przełomowe innowacje nie tylko od Bitcoina

W oczekiwaniu na nowe zmiany i poprawę wyników giełdowych Bitcoina warto rozważyć inwestycje w nowe projekty, które coraz chętniej działają w oparciu o najnowsze technologie, niekiedy wyprzedzając pod tym kątem samego prekursora.

WienerAI – rewolucyjny bot do tradingu

Twórcy projektu na blockchainie Ethereum zdecydowali się na wykorzystanie najnowszych osiągnięć sztucznej inteligencji, aby pomóc inwestorom w usprawnieniu ich działań. Głównym zamysłem zabawnego jamnika (ang. wiener dog) jest połączenie dynamicznie rozwijającej się technologii AI z tradingiem. 

Napędzany przez AI projekt ma dostarczać użytkownikom wskazówek i strategii inwestycyjnych opartych na zebranych przez sztuczną inteligencję danych. Przy coraz większym rozwoju oprogramowania typu Open AI podpowiedzi bota z każdą aktualizacją stają się precyzyjniejsze, a deweloperzy tokenu memowego zdecydowali się to wykorzystać. 

WienerAI nie opiera jednak całości projektu na informatyce, bowiem sporą rolę odgrywa tutaj także czynnik ludzki. Koncentracja na budowaniu zgranej społeczności ma być jednym z istotnych elementów kryptowaluty, a angażujący się holderzy będą dodatkowo nagradzani za stakowanie.

Fot. materiały partnera

Kup WienerAI

Nowe horyzonty w branży krypto

Czas pokaże, czy opracowywane przez Bitcoina innowacje wpłyną na wzrost jego wartości. Eksperci pozostają jednak optymistyczni. Praca nad programowalnością otwiera drzwi dla kolejnych innowacji Bitcoina, umożliwiając regularne wprowadzanie nowych funkcji. Ograniczeniem pozostaje jedynie kreatywność i umiejętności programistów, a ci, jak wiemy dzięki projektom takim jak WienerAI, nie pozostają bezczynni. Wykorzystanie najnowszych technologii w tradingu może być początkiem rewolucji na rynku krypto, a także skutecznym wsparciem dla inwestujących.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

wienerAI
Komentarze (0)
Dodaj komentarz