Binance wstrzymuje przelewy bankowe w USA. Co się dzieje?

Binance wstrzymuje przelewy bankowe w USD

Binance, największa giełda kryptowalut na świecie, ogłosiła, że od 8 lutego wstrzymuje wszystkie przelewy bankowe w dolarach amerykańskich dla swoich klientów spoza Stanów Zjednoczonych. Binance.US, oddział amerykański giełdy, zapewnił jednak, że wstrzymanie nie dotyczy tamtejszych klientów.

Tajemniczy komunikat wywołał dużą konsternację na rynku i w mediach społecznościowych. Wiele osób sekretnie podejrzewa bowiem giełdę o problemy z płynnością podobne do upadłych już wielorybów, oraz ukrywanie przed społecznością prawdziwego obrazu sytuacji.

Może się jednak okazać, że to wyłącznie przysłowiowa burza w szklance wody.

CEO Binance uspokaja

Nie podano oficjalnej przyczyny zawieszenia transferów, ale firma twierdzi, że ciężko pracuje nad ponownym uruchomieniem usługi. Dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao, w wywiadzie wyjaśnił, że wstrzymanie dotyczy tylko 0,01% miesięcznych aktywnych użytkowników i że firma rozumie, że to złe doświadczenie dla użytkowników.

Dalej CZ stwierdził, że „niektóre banki i instytucje finansowe odcinają się od rynku kryptowalut, a inne banki i instytucje zajmują ich miejsce. Pewne przeszkody są naturalną koleją rzeczy mając na uwadze zeszłoroczne wydarzenia. Zakasujemy rękawy i kontynuujemy budowanie.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1622671404264226816?s=20&t=bJUUv5I2QEr1APc6XkaRbg

Czy winny jest dotychczasowy kontrahent?

Wygląda na to, że firma ma problemy z systemem bankowym w Stanach Zjednoczonych, po tym jak ich transferowy partner SWIFT, Signature Bank, ogłosił, że od 1 lutego będzie przetwarzać tylko transakcje powiązane z amerykańskim sektorem bankowym, tylko transakcje powyżej 10 tys. dolarów oraz że wkrótce silnie obniżony zostanie poziom depozytów kryptowalutowych dla klientów. Giełda poszukuje aktualnie nowego dostawcy SWIFT.

Kolejne komunikaty wskazują, że giełda nadal akceptuje transakcje przy użyciu kart kredytowych i debetowych oraz transakcje SWIFT przy użyciu innych walut niż amerykańska.

Z pełną listą państw, gdzie wstrzymano tego transakcje, możecie zapoznać się tutaj.

Może Cię zainteresować:

AltcoinBinanceBinance USBitcoinEthereumKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz