Robinhood zhakowany | Wyciekły dane 7 milionów użytkowników

Włodarze aplikacja handlowej Robinhood poinformowali, że na skutek naruszenia mechanizmów bezpieczeństwa, hakerzy uzyskali dostęp do informacji o milionach użytkowników.

Wyciekły dane 7 milionów użytkowników

Według informacji, które podał Robinhood na swoim blogu, napastnicy uzyskali adresy e-mail 5 milionów użytkowników oraz pełne imiona i nazwiska kolejnych 2 milionów osób.

Ponadto, z kont 310 osób wyciekły dodatkowe informacje, w tym imię i nazwisko, data urodzenia i kod pocztowy. 10 z tych klientów doznało „ujawnienia bardziej szczegółowych danych konta”. Firma twierdzi, że nie zostały skradzione żadne dane o charakterze finansowym, takie jak numery SSN, numery kont bankowych czy numery kart debetowych. Ponadto żaden klient nie poniósł rzekomo strat finansowych.

Przedstawiciele Robinhood dodali, że hakerzy zażądali zapłaty okupu aczkolwiek nie ujawniono, czy żądania zostały spełnione. Firma twierdzi, że poinformowała o incydencie organy ścigania. Incydent miał miejsce późnym wieczorem w środę 3 listopada (nie podano dokładnej godziny).

Nie tylko Robinhood. Kto jeszcze na celowniku?

Różne inne firmy doznały mniej bądź bardziej poważnych wycieków danych zgodnie z tym samym wzorcem. Pod koniec października, z CoinMarketCap wyciekły adresy e-mail około 3 milionów użytkowników.

Inne firmy, które doświadczyły podobnych ataków, to Celsius, Ledger i BitMEX. Chociaż firmy te niekoniecznie ujawniały ostateczny wymiar incydentu warto pamiętać, że każda z tych firm posiada około 1 do 3 milionów użytkowników. Robinhood ma około 31 milionów użytkowników, co oznacza, że ​​atak dotknął mniej niż jedną czwartą jego bazy użytkowników.

Apetyt na Robinhood

Ostatnimi czasy coraz więcej nowych projektów kryptowalutowych zainteresowanych jest tym, aby ich tokeny zostały wciągnięte na parkiet Robinhood. Uzyskanie bezpośredniej ekspozycji na handel ze strony kilkudziesięciu milionów użytkowników nie tylko robi wrażenie samo w sobie, ale również (niejednokrotnie) wpływałona wzrosty ceny listowanych coinów.

„Robinhoodowy hype” nie ominął chociażby Shiba Inu. W ramach petycji, w której zwrócono się do Robinhood o listing SHIB zebrano już ponad 522 000 podpisów.

Może Cię zainteresować:

hackrobinhood
Komentarze (0)
Dodaj komentarz