Bilionowe straty na kontach emerytalnych w USA

Konta emerytalne tracą biliony na giełdzie – przyszli emeryci zaniepokojeni

Amerykanie poważnie się martwią, gdy obserwują swoje konta „401(k)s” – inwestycyjne konta emerytalne.

Na podstawie regulacji prawnej 401(k) pracodawcy mogą pomóc swoim pracownikom oszczędzać na emeryturę, przy jednoczesnym zmniejszeniu podlegających opodatkowaniu dochodów, a pracownicy mogą przekazywać części swoich zarobków na konto 401(k), nie płacąc od nich podatku dochodowego, do czasu, aż te środki zaczną być wycofywane po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego. Zyski uzyskane na koncie 401(k) nie są opodatkowane, dopóki środki te nie zostaną wycofane z konta.

Jest to bardzo popularna forma oszczędzania na emeryturę w USA, która zmusiła miliony Amerykanów do zainteresowania się rynkiem kapitałowym i podejmowaniu decyzji inwestycyjnych samodzielnie.

Jednak kiedy przyszli emeryci – inwestorzy otrzymają kwartalne zestawienia swoich kont inwestycyjnych 401(k) w ciągu najbliższych kilku tygodni, otrzymają złe wieści.

S&P 500, jeden z najbardziej popularnych indeksów obejmujący 500 największych firm an Wall Street w USA, spadł w tym roku o 21%, Nasdaq o prawie 30%, a Dow o 16%. Amerykanie obserwują jak wartość ich kont emerytalnych maleje wraz ze spadkami na giełdach.

Alicia Munnell, dyrektor Centrum Badań Emerytalnych w Boston College, napisała w tym tygodniu na blogu, że plany emerytalne łącznie straciły ponad 3 biliony dolarów od początku stycznia.

Według najnowszych danych Munnell, uczestnicy planu 401(k) stracili około 1,4 biliona dolarów ze swoich kont, a IRA straciły 2 biliony od końca 2021 roku.

INFLACJA UDERZA W KAŻDEGO

„Ulica” także odczuwa dolegliwości szalejącej inflacji.

Pewna kobieta powiedziała FOX Business, że jej konto 401(k) zostało „zdziesiątkowane” do tego stopnia, że ​​teraz zastanawia się, czy jej plany rozpoczęcia złotych lat nie będą musiały zostać opóźnione.

„To straszne, to znaczy myślałam, że za rok lub dwa mogę przejść na emeryturę” – powiedziała. – A teraz nie wiem. Nie wiem, kiedy mogę to zrobić”.

„Nie radzą sobie teraz zbyt dobrze” – powiedział inny mężczyzna o swoich inwestycjach. „Straciliśmy dużo pieniędzy”.

INFLACJA MOŻE OZNACZAĆ NAJWYŻSZE CIĘCIA W ZABEZPIECZENIU SPOŁECZNYM OD 1981 ROKU

Wiele osób powiedziało FOX Business, że boją się nawet rzucić okiem na to, gdzie stoją ich konta.

„Mamy plan oszczędnościowy [Thrift Savings Plan], 401, 529”, wyjaśniła druga kobieta. „Nie chcę na to patrzeć”. Powiedziała, że ​​ostatnim razem, gdy spojrzała na TSP męża, strat było 200 000 dolarów”.

Straty w połączeniu z inflacją utrzymującą się na najwyższym poziomie od 40 lat oznaczają, że Amerykanie krwawią a ich zasoby szybko topnieją. To również spowodowało, że niektórzy ludzie podjęli trudną decyzję dotyczącą przejścia na emeryturę.

WYCOFYWANIE ŚRODKÓW Z KONT EMERYTALNYCH

Nie brakuje takich, którzy decydują się wycofywać środki zgromadzone na koncie emerytalnym by ratować bieżące wydatki i budżet domowy.

„To było bolesne” – powiedziała inna osoba. „Szczerze musiałem wyciągnąć trochę funduszy z mojego 401(k), aby wesprzeć siebie i moją rodzinę z inflacją i wszystkim innym, co się dzieje”.

Jak pokazuje historia w długim okresie czasu Amerykanie prawdopodobnie nie będą rozgoryczeni stanem swoich emerytalnych oszczędności. Jednak krótko i średnio terminowo już ponoszą duże straty.

Ponieważ przyczyn wysokiej inflacji można i należy szukać w różnych miejscach, a są i tacy eksperci, którzy obwiniają rząd i Fed za celowo spóźnione reakcje, dla niektórych utrata bilionów USD na kontach emerytalnych nie jest przypadkowa. Rozproszona grupa milionów przyszłych emerytów jest łatwym celem dla „wielorybów”, którzy zawsze mają ochotę kogoś złupić i zawsze są głodni.

Od kiedy ludzie wynaleźli pieniądze procesy migracji środków z rąk do rąk zawsze miały miejsce i będą miały miejsce. Wykonywanie skomplikowanych i pozornie niewidocznych transferów na poziomie globalnym stały się domeną tych grup, które dorosły i dojrzały do przeprowadzania operacji na poziomie bilionów dolarów.

Drobni ciułacze mogą co jedynie zawczasu się edukować, rozpoznawać i przyłączać się do trendów oraz z nich korzystać. Nie istnieje inny sposób pomnażania i zachowania wartości. Jeśli ktoś myśli, że jest inaczej już jest zgubiony.

Może Cię zainteresuje:

Konto emerytalne
Komentarze (0)
Dodaj komentarz