Banki sięgają dna. Kolejna dobra wiadomość dla inwestujących w Bitcoin?

Cztery największe banki w USA zanotowały dotkliwe straty w ciągu tego roku, w zakresie od 13% do 23%. W sytuacji, kiedy w przeszłości takie problemy w sektorze zbiegały się z wzrostem wartości Bitcoin, historia zdaje się powtarzać.

Banki Wall Street zmagają się z kryzysem

Największe banki na Wall Street – Citi, Morgan Stanley, Goldman Sachs oraz Bank of America – znalazły się w trudnej sytuacji. Osiągnęły najniższe poziomy od czasu kryzysu bankowego w marcu. Aktualnie ich kursy są nawet niższe niż wówczas.

Citigroup doświadczył spadku o 14% od początku roku, Goldman Sachs stracił 13%, Morgan Stanley zanotował straty rzędu 16%. Bank of America z kolei prowadzi w tej niechlubnej statystyce ze spadkiem o 23%.

Amerykańska gospodarka nie daje powodów do optymizmu dla banków i rynków akcji, sytuacja na rynku kryptowalut jest zupełnie inna. Aktualnie Bitcoin wykazuje silną korelację z głównymi indeksami giełdowymi, takimi jak S&P 500 czy NASDAQ.

Zobacz także: Dlaczego w ostatnich dniach kryptowaluty rosną? Zaskakujące werdykty ekspertów

Bitcoin na fali wzrostu – przypadek czy przyczyna?

W marcu, w odpowiedzi na kryzys bankowy, cena Bitcoina znacząco wzrosła, a obecnie obserwujemy podobną sytuację. W ciągu ostatnich sześciu dni kryptowaluta zyskała blisko 22% swojej wartości, pociągając za sobą wzrosty altcoinów. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła już 1,244 biliona dolarów.

Choć straty amerykańskich banków mogłyby sugerować korzyści dla inwestorów w krypto, to przepływ kapitału do tego sektora nie jest wyłącznie związany z sytuacją w USA.

Ostatnie doniesienia na temat Bitcoina ETF od BlackRock, a także aktywne działania „wielorybów” kryptowalutowych, również mogą pozytywnie wpływać na ceny. Adresy trzymające od 100 do 1,000 BTC w ciągu ostatniego miesiąca zaczęły akumulować jeszcze więcej, dodając do swojego portfela krypto wartość 1,7 miliarda dolarów.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, rynek kryptowalut ma obecnie wiele powodów do optymizmu. Jeśli jednak pozostałe czynniki znikną z gry, rosnące straty banków mogą okazać się prawdziwym błogosławieństwem dla świata krypto.

Może Cię również zainteresować:

BitcoinBTCKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz