Arthur Hayes: „Bitcoin może osiągnąć poziom 750 tys. dolarów”

Arthur Hayes, założyciel firmy BitMEX, uważa, że jak najbardziej realne jest to, by Bitcoin kosztował 750 tys. dolarów.

Zdaniem Hayesa obecnie Bitcoin nie tylko celuje w widoczne obecne w tej chwili na niebie gwiazdy – jego zdaniem kryptowaluta przygotowuje się do niebiańskiego wręcz skoku do poziomu 750 tys. dolarów. Miałoby to nastąpić do 2026 roku.

Bitcoin na poziomie 750 tys.USD jest jak najbardziej realny?

W swojej wizji Hayes maluje żywy obraz wzrostu Bitcoina wśród niepewności gospodarczej. Prognozuje on świat, w którym tradycyjne inwestycje bledną w porównaniu z urokiem kryptowalut, napędzanym przez ujemne realne stopy procentowe i głód lepszych zwrotów. W miarę jak coraz więcej państw zaczyna przyjmować Bitcoin ETF i w obliczu zbliżającego się halvingu, Hayes przewiduje hossę, która może wynieść Bitcoina na nowe wyżyny.

Jednak, jak wiedzą doświadczeni inwestorzy, droga do gwiazd – zwłaszcza na rynku kryptowalut – jest niestety wybrukowana niesamowitą zmiennością. Dlatego też Hayes w swojej prognozie nie unika spadków, które są jego zdaniem nieuchronne. Jednak nawet w obliczu wszelkich przeciwności losu, odporność Bitcoina jego zdaniem wydaje się być silniejsza niż kiedykolwiek.

Zobacz też: Giganci łączą siły, by ułatwić użytkownikom zakup kryptowalut

Biznesmen i inwestor

W ostatnim czasie Hayes jako inwestor – podobnie jak anonimowy twórca standardu tokenów BRC-20 Domo – zdecydował się na wsparcie portfela Bitcoin Ordinals Oyl. Efekty całej tej akcji były bardzo obiecujące – portfel zebrał bowiem w ten sposób aż 3 miliony dolarów w ramach finansowania wstępnego. Runda była prowadzona przez Arca, firmę venture skupiającą się głównie na niewymienialnych tokenach Ethereum. Oyl ma zostać uruchomiony w ciągu kilku najbliższych tygodni i będzie pierwszą platformą oferującą handel „w portfelu” Ordinals.

Protokół Ordinals umożliwia użytkownikom bicie tokenów, którymi można handlować w sieci Bitcoin poprzez osadzanie danych w małych transakcjach opartych na Bitcoinach. Dodajmy, że Ordinals wprowadził odpowiednik NFT i innych zdecentralizowanych funkcji finansowych (DeFi) do ekosystemu Bitcoin.

Może Cię zainteresować:

Arthur HayesBitcoinBitmexBTCKryptowaluty
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • JK

    Ordinals czyli zaśmiecanie warstwy pierwszej „kotkami i pieskami”.
    A przecież można ten „szitkojnowy syf” – z powodzeniem umieścić na warstwie drugiej, czyli na: RGB lub Taproot Assets.

    • ufwsgdz20190809

      @JK
      Pruning starych bloków zlikwiduje ordinals i inne spamy.