Portfel kryptowalutowy znany tylko z końcówki adresu portfela 0xD3c przekształcił skromną inwestycję w wysokości 160 USD w oszałamiające 150 000 USD w ciągu zaledwie jednej nocy. Nowa historia „od pucybuta do milionera” jest ściśle powiązana z szaleństwem związanym z uruchomieniem najnowszego narzędzia sztucznej inteligencji firmy OpenAI „Sora”. Dzięki niej z kopyta ruszyły też kryptowaluty AI.
OpenAI z kolejną rewolucją w sektorze sztucznej inteligencji
Wczoraj, 15 lutego 2024 r., dyrektor słynnej firmy OpenAI stojącej między innymi za narzędziami ChatGPT oraz DALL-E, Sam Altman, ogłosił nowy projekt spółki. To „Sora”: model sztucznej inteligencji zdolny do generowania realistycznych i kreatywnych filmów z prostych komunikatów w postaci danych tekstowych. Altman zaprezentował możliwości narzędzia na platformie X (Twitterze), zamieniając posty w mediach społecznościowych w jednominutowe filmy, ponownie wzbudzając zainteresowanie sztuczną inteligencją w całej sferze technologicznej.
Filmy te, krótko mówiąc, zapierają dech w piersiach.
Narzędzie nie jest jednak dostępne jeszcze dla szerokiej publiki. OpenAI na dniach będzie wybierać grupę testerów którzy będą mieli okazje wypróbować model zanim trafi on pod strzechy każdego pasjonata.
Tyle jednak wystarczyło do stworzenia nowej narracji dla projektów AI.
W następstwie ogłoszenia OpenAI, altcoiny takie jak Worldcoin (WLD), Livepeer (LPT) i SingularityNET (AGIX) odnotowały znaczące zyski. Kurs LPT wzrósł o ponad 60%, a następnie ustabilizował się na poziomie 54%, osiadając na poziomie 12,5 USD. AGIX również gwałtownie wzrósł o 21%, osiągając kurs 0,38 USD. Tymczasem WLD odnotował 35% wzrost, dobijając w rejony 4,36 dolarów za monetę.
Zobacz też: Airdrop Starknet już jest! Sprawdź, czy możesz odebrać darmowe kryptowaluty
Anon umie w kryptowaluty
Masowo zaczęły więc powstawać memecoiny o nazwie SORA: w sumie powstało ich pierwszego dnia ponad dwadzieścia. Wejście snajpera 0xD3c w jeden z nich w trakcie tego rajdu altcoinów AI okazało się być niezwykle lukratywne. Zakupił on tokeny na starcie za zaledwie 167 USD, i pomimo 20% straty z powodu podatków od puli, ostatecznie skasował 150 000 USD zysku po utrzymaniu większości swojej pozycji przez 12 godzin.
Warto nadmienić, że nasz bohater działał wcześniej na memcoinach przez okrągły miesiąc i wydał w sumie 15 tysięcy dolarów na nowe „startupy”. Pomimo zaangażowania i podejmowanych wysiłków zarobiłna tym jedynie 5000 USD. Teraz jednak trafił w środek tarczy.
Nie jest to zresztą odosobiony przypadek. W zasadzie za każdym razem kiedy coś dzieje się w sektorze krypto, wchodzi nowy produkt lub coś związanego ze znaną postacią jak Elon Musk, masowo powstają nowe mem-coiny. Ci, którzy są w stanie chwycić wtedy byka za rogi, o ile projekt nie okaże się natychmiastowym scamem, z reguły wychodzą z niego z bardzo dużymi pieniędzmi.
Może Cię zainteresować:
„z reguły wychodzą z niego z bardzo dużymi pieniędzmi”
Czyimi pieniędzmi? Bo nie ma „darmowych obiadów”, darmowi są tylko dawcy kapitału w tym mega-kasynie.
Ja zakupilem Osaka Protocol i czekam na x100, teraz jest moja kolej XD
Czemu ten coin??
Dotychczasowe moje analizy sprawiały, że nic z tego nie wychodziło. Teraz liczę na farta
Ale wiesz/pamiętasz,że po angielsku „to fart” znaczy pierdnąć? 😉
A gdzie kupiłeś?
Na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap
Sciema
Odpowiednie służby powinny się wziąć za naciągaczy piszących artykuły jak ten.