Analityk twierdzi, że ten token nakręca sprężynę. Potencjalne 500%?

Bitcoin i altcoiny dosięgnęła nareszcie wyczekiwana przez pesymistów korekta. Tymczasem opublikowana niedawno na portalu TradingView ekspertyza przez znanego społeczności analityka kryptowalut Alana Santanę sugeruje, że Loopring (LRC) może już wkrótce wystrzelić. Santana wyznaczył na tę okoliczność kilka docelowych poziomów cenowych i podkreśla: prognoza nadal pozostaje aktualna.

Altcoin rozgrzewa silniki

AlanSantana w swoim ostatnim wpisie na TradingView zagłębił się we wskaźniki techniczne, które sugerują, że Loopring może szykować się do dużego ruchu na północ. Analityk zauważa stopniowe narastanie dynamiki na wykresie wolumenu obrotu, podkreślając pozytywne nastawienie w krótko-, średnio- i długoterminowych ramach czasowych. Historyczne trendy wskazują też, że LRC ma tendencję do nagłych i silnych ruchów, a same scenariusze wybicia mogą potencjalnie poskutkować aprecjacją kryptowaluty pomiędzy 100-500%.

fot. TV

AlanSantana zwraca tez uwagę na szczególnie wysoki wskaźnik siły względnej (ang. RSI). Warto zauważyć, że pomimo wysokich poziomów RSI, kurs projektu Loopring pozostaje powyżej najniższego poziomu z początku listopada 2022 r., co wskazuje na dalszy potencjał do aprecjacji. Wolumen transakcyjny wzrósł w ostatnich miesiącach, osiągając poziomy od trzy do pięciu razy powyżej średniej, sygnalizując zwiększoną aktywność wśród byków, tzw. „smart money” i inwestorów zrównoważonego ryzyka.

W momencie powstawania tego tekstu Loopring (LRC) notowany jest na poziomie 0,24 USD, odnotowując pewne straty w związku z nagłym skurczeniem się szerokiego rynku. Wskaźniki analizy technicznej, w tym średnie kroczące, silnie wspierają bycze nastroje, z oceną „kupuj” na poziomie 15 i oceną „silnie kupuj” na poziomie 13.

Zobacz też: Ujawniono krytyczną lukę w zabezpieczeniach smart kontraktów! Oto jak uchronić swoje kryptowaluty przed tykającą bombą

fot. Coinbase

Loopring od podszewki

Loopring to rozwiązanie skalujące drugiej warstwy łańcucha bloków Ethereum (ETH), tzw. L2 lub „blockchain warstwy drugiej” z ugruntowaną renomą w sektorze kryptowalut. Projekt dąży do zapewnienia szybszych i bardziej przyjaznych cenowo transakcji w porównaniu do swoich konkurentów, takich jak Ethereum, który często boryka się z zaporowymi opłatami za tzw. gaz, czyli prowizji niezbędnych do wykonania jakichkolwiek operacji na blockchainie.

Strategia rozwojowa projektu Loopring obejmuje m.in. partnerstwa i efektywne wykorzystanie sieci w celu napędzania przyszłego wzrostu. Godnym uwagi przykładem jest współpraca z popularną wśród „anonków” firmą GameStop (NYSE: GME), gdzie Loopring ułatwia transakcje tokenami niezamiennymi (NFT) w ekosystemie GameStop. Bazowa technologia kryptowaluty umożliwia rozliczanie transakcji poza łańcuchem, pozycjonując ją jako konkurencyjną alternatywę dla platform takich jak Ethereum.

Zastrzeżenie: Inwestycje w kryptowaluty wiążą się z ryzykiem. Czytelnikom zaleca się przeprowadzenie własnych analiz i zasięgnięcie profesjonalnej porady inwestycyjnej przed podjęciem jakichkolwiek decyzji.

Może Cię zainteresować:

AltcoinanalizaBlockchainKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz