Kapitalizacja rynkowa jest dość prostym wskaźnikiem, ale sporo mówi o aktualnej kondycji danej kryptowaluty. Rosnąca kapitalizacja może sygnalizować wzrost zaufania i zainteresowania tokenem. Z kolei spadek tego wskaźnika może sugerować narastanie obaw wokół projektu. W tym tekście przedstawimy altcoiny, te mniej popularne, ale i z czołówki, które za chwilę mogą osiągnąć nowe rekordy pod względem kapitalizacji rynkowej.
Altcoiny blisko osiągnięcia kapitalizacji na poziomie 1 miliarda dolarów
W ostatnim czasie sporo kryptowalut doświadczyło wyprzedaży, co wpłynęło na spadek ich kapitalizacji rynkowej. Jednak na rynku wciąż są altcoiny, które opierają się dominującym trendom i wykazują potencjał do przebijania swoich barier. Spośród nich, analitycy portalu Finbold wskazali dwa altcoiny, które nie należą do najpopularniejszych, a są blisko osiągnięcia kapitalizacji na poziomie 1 miliarda dolarów.
Pierwszym z nich jest Synthetix, który wyróżnia się tym, że rozwiązuje problemy z płynnością i opóźnieniami na zdecentralizowanych giełdach (DEX), obsługując waluty fiducjarne, kryptowaluty i inne produkty.
Cena Synthetix, w momencie pisania tekstu, oscyluje wokół 2,9 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 959 783 821. Altcoin potrzebuje zatem niewielkiego wzrostu kapitalizacji rynkowej, aby osiągnąć ten kamień milowy. Wystarczy podtrzymać dobrą passę z ostatnich tygodni, gdy Synthetix odnotował ogromny wzrost aktywności handlowej. Ponadto wolumen obrotu instrumentami pochodnymi wzrósł w ciągu ostatnich kilku dni o 208%.
Drugim tokenem, który wskazują analitycy jest Notecoin. NOT debiutował jako token nagroda w grze na Telegramie, którą zaprojektowano z myślą o werbowaniu nowych użytkowników do sieci (TON). Jego unikalne zastosowanie w świecie gier spotkało się z dużym zainteresowaniem i przyczynia się do rosnącego potencjału.
Notcoin, w momencie pisania tekstu, jest notowany na poziomie 0,00949 USD. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi 957 457 791 USD. Ostatni wzrost na poziomie 115%, obserwowany między 24 a 28 maja, może być odczytany jako pozytywny sygnał w drodze do osiągnięcia kapitalizacji na poziomie 1 miliarda USD.
Czołówka również walczy o nowe rekordy
Walka o nowe rekordy pod względem kapitalizacji zapowiada się emocjonująca także w przypadku kilku tokenów z top 10. Szczególnie interesująca wydaje się przyszłość Solany, która jest blisko osiągnięcia kapitalizacji rynkowej na poziomie 100 miliardów dolarów. W momencie pisania tekstu SOL ma kapitalizację niewiele powyżej 77 miliardów dolarów.
Analitycy obserwują ten wskaźnik Solany już od jakiegoś czasu. Piąta co do wielkości kryptowaluta wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem rynku. Do tej pory obserwatorzy wskazywali, że duża w tym zasługa tego, że ekosystem Solana wykazuje znaczną aktywność. Jest ona szczególnie widoczna w przypadku monet memowych opartych na SOL, takich jak token WIF i BONK. Projekty te w stale utrzymują wskaźniki obrotu oraz zainteresowanie na dość wysokim poziomie.
Jednak to, co może w najbliższych miesiącach być magnesem, który przyciągnie inwestorów do Solany, to potencjalne zatwierdzenie SOL ETF. Po tym jak SEC wydał zgodę na dopuszczenie Ethereum ETF, analitycy wskazują Solanę jako projekt, który ma największe szanse stać się trzecim kryptowalutom funduszem spotowym dopuszczonym do obiegu w USA. Nawet jeśli taki ruch zostanie wykonany, to czeka nas jeszcze daleka droga do realizacji tego planu. Jednak pojawienie się pierwszych wniosków o SOL ETF, może okazać się nowym katalizatorem ceny kryptowaluty oraz wzrostu zainteresowania, co może przełożyć się na znaczne zwiększenie kapitalizacji.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.