Akcje Coinbase nurkują po pozwie SEC, ale inwestorzy utrzymują zaufanie – ARK Invest robi duże zakupy

Tego samego dnia, gdy giełda kryptowalut Coinbase otrzymała pozew od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ARK Invest zwiększyło swoje udziały w Coinbase.

Zgodnie z informacją skierowaną do inwestorów przekazaną przez ARK Invest, firma ta dodała 419 324 udziałów w Coinbase Global Inc.. To daje łączną wartość prawie 21,6 miliona dolarów na dzień zamknięcia tego samego dnia.

Zakupy miały miejsce, gdy akcje Coinbase spadły 6 czerwca o ponad 20%, w związku z trwającymi działaniami SEC i ogłoszeniem pozwu. Obecnie cena akcji handluje w okolicy 53-54 dolarów.

Wykres akcji COINBASE na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Dodanie akcji Coinbase do portfela ARK Invest jest kontynuacją wcześniejszego trendu. Około miesiąc wcześniej, 2 maja, ARK Invest dodało 168 869 udziałów, co wówczas równało się około 8,5 miliona dolarów. Firma dokonywała również inwestycji w marcu i kwietniu, zakupując odpowiednio 2,4 miliona udziałów o wartości około 117 milionów dolarów i 304 300 udziałów o wartości 17,5 miliona dolarów. ARK Invest ewidetnie wierzy w długofalowy rozwój amerykańskiej giełdy kryptowalut.

Zobacz też: Kłótnie prezydentów na szczycie Ameryki Południowej – Lula broni dyktatora Maduro!

Atak SEC na giełdy kryptowalut w USA – Coinbase i Binance na celowniku

Regulator papierów wartościowych (SEC) pozwał Coin base dzień po złożeniu pozwu przeciwko Binance. SEC wytoczyła wobec spółce pozew, zarzucając giełdzie kryptowalut działanie jako niezarejestrowany broker po uznaniu niektórych kryptowalut za papiery wartościowe. Chodzi o oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych oraz brak rejestracji jako maklera, krajowej giełdy papierów wartościowych lub agencji rozliczeniowej. Represje SEC wobec Binance i Coinbase początkowo wpłynęły negatywnie na rynek, choć obecnie obserwujemy delikatny powrót cen akcji i kryptowalut.

CEO Coinbase, Brian Armstrong, zareagował na to w mediach społecznościowych, mówiąc, że jego zespół jest „pewny swoich faktów i prawa”. Kontynuował, mówiąc, że cieszy się na możliwość „otrzymania jasności dotyczącej zasad dotyczących kryptowalut” w sądzie.

Warto zauważyć, że mimo licznych zwolnień w okresie niedźwiedziego rynku, fundusze wykazały zaufanie do giełdy. Cathie Wood (CEO ARK Invest) stwierdziła wtedy, że mimo utraty FTX jako rywala, Coinbase wciąż zmierza w stronę sukcesu. Wskazała chęć uzyskania jasności regulacyjnej CEO Coin base jako pozytywny czynnik i fakt, który pozwala interesować się akcjami tej giełdy.

CEO Ark Invest – Cathie Wood. Źródło: https://gctv.com/

Główny prawnik Coinbase, Paul Grewal, powiedział Kongresowi Stanów Zjednoczonych 6 czerwca, że firma „przyjęła regulacje” od momentu jej powstania i że tylko w 2022 roku spotkała się z SEC 30 razy, aby uzyskać regulacyjne wytyczne. Mimo wszystko giełda została zaatakowana i oskarżona.

Może Cię zainteresować:

ark investCoinbaseGiełdaGiełda KryptowalutKryptowalutyPozewSEC
Komentarze (0)
Dodaj komentarz