JP Morgan: Korekta Bitcoina zbliża się do dna 'presja z Grayscale słabnie’. Co podpowiada zachowanie górników?

Inwestorzy uważnie śledzą zachowanie ceny Bitcoina, próbując zidentyfikować nieintuicyjny moment, który pozwoli im na otwarcie odpowiednich pozycji, przed zbliżającym się halvingiem. Według danych CryptoQuant obecna ok. 15% korekta jest najmniejszą spośród tych, które miały miejsce w ciągu ostatnich 365 dni. Niemniej jednak pozostałe były bardzo zbliżone, z wynikami na poziomie 17 i 19%. Czy miejsce do dalszych spadków jest coraz węższe? A może przeszłe wzorce cenowe powinny zostać odłożone na bok, w czasie gdy optymizm wyparowuje z rynku, a dane on-chain nie potwierdzają silnej akumulacji wielorybów, które oddały tanie Bitcoiny, w szczycie euforii?

https://twitter.com/CryptoQuant_PL/status/1750628958742139055

Co więcej, analitycy informują, że presja sprzedażowa ze strony funduszu Grayscale zaczyna powoli słabnąć. W takich okolicznościach wydaje się, że Bitcoin może zacząć odwracać momentum.

Warto wziąć pod uwagę także, że przed halvingiem wygaśnie okno pożyczkowe Fed, z którego korzystają banki. Instytucje będą hedgować się Bitcoinem, na wypadek 'pęknięć’ w tradycyjnym systemie finansowym?

W nocie badawczej do klientów wersję Bloomberg Intelligence potwierdził już JP Morgan. Jednocześnie pojawiły się informacji o zamiarze upłynnienia BTC z Silk Road, przez portfele, powiązane z amerykańskim rządem. Czy mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją?

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1750569250555674931

Spośród przepowiedni analityków na rok 2024, najbardziej pozytywna wskazuje 500 tys. USD (Novogratz) i wydaje się abstrakcją. Może chociaż 'skromne’ 45,000 USD od JP Morgan, które implikowałoby przy obecnych cenach blisko 40% zysk? To więcej niż zdoła w tym roku zarobić jakikolwiek fundusz na Wall Street. Dla porównania Pershing Square Billa Ackmana, w 2023 zdołał 'wyciągnąć’ niespełna 20%.

https://twitter.com/AltcoinGordon/status/1750570946581123446

Górnicy sprzedają przed halvingiem – strategia sezonowa?

W miarę zbliżania się, do wyczekiwanego halvingu Bitcoina, następuje znacząca zmiana w krajobrazie wydobycia. Najnowsze dane ujawniają znaczną redukcję rezerw Bitcoina (BTC) posiadanych przez górników, w połączeniu z gwałtownym wzrostem transferów kryptowlauty, na giełdy. W rzeczywistości przepływ Bitcoinów od górników do giełd jest obecnie trzykrotnie wyższy niż przepływ z giełd do górników. Nie jest jednak nowością, upłynnianie 'górniczych’ rezerw przed halvingiem. Wynika to ze strategii i nie powinno dziwić. Zazwyczaj górnicy realizują zyski przed obniżeniem nagrody o połowę, aby pokryć koszty operacyjne i przygotować się na nowy cykl. Konkurencja w wydobywaniu BTC (hashrate) nasila się, odkąd istnieje Bitcoin. Nagroda za wydobycie bloku jest zmniejszana o połowę, co skutecznie zmniejsza dochody (chybachyba że cena Bitcoina do tego czasu wzrośnie proporcjonalnie, na co obecnie istotnych szans nie widać).

Aby pozostać konkurencyjnym, górnicy są zmuszeni do inwestowania w nowy, bardziej wydajny sprzęt i technologie wydobywcze. Sprzedaż części rezerw BTC może zapewnić np. kapitał na te inwestycje. Trend ma kluczowe znaczenie dla inwestorów i analityków rynkowych. Zwiększona presja na sprzedaż ze strony górników może wpłynąć na cenę Bitcoina. Przeważnie jednak w krótkim okresie. Jest to również przypomnienie o cykliczności i naturze ekosystemu, w którym strategiczne decyzje górników mogą wpływać na dynamikę rynku. W podobny sposób jak cykl zbiorów i siania wpływa na ceny i decyzje spekulantów, na giełdach towarowych. Halving to nie tylko kolejny kamień milowy; to strategiczny punkt zwrotny dla inwestorów, wydobywających BTC i szerszego rynku kryptowalut.

Może Cię zainteresuje:

AltcoinBitcoinBlockchainBTCHalvingkorektaKryptowalutySpekulacjaUSAWieloryby
Komentarze (0)
Dodaj komentarz