CEO Google Cloud: „technologia odmieni każdą branżę”

Thomas Kurian, CEO Google Cloud, w niedawnym wywiadzie dla Norte Digital powiedział: „Z naszego punktu widzenia technologia zmieni prawie każdą branżę”.

Kurian wspomina, że ​​w czasie pandemii wielu prezesów zdawało sobie sprawę, że technologia może im pomóc w lepszym i łatwiejszym dotarciu do konsumentów. Spowodowało to przyspieszenie transformacji cyfrowej wielu branż.

Według Kuriana, dzięki chmurze Google, firmy mogą ulepszać swoje produkty, usprawniać niektóre procesy, a nawet docierać na rynek globalny, a nie tylko lokalny lub krajowy.

Z kolei Zac Maufe, Director of Financial Services w Google Cloud, który również brał udział w rozmowie z Norte Digital, odniósł się do tego, jak można zrewolucjonizować sektor finansowy poprzez wdrożenie chmury, sztucznej inteligencji i automatycznego uczenia się.

„Usługi finansowe to bogata w informacje branża. Doskonale nadaje się do wykorzystania technologii pomagającej w przetwarzaniu dużej ilości informacji”.

Google Cloud myśli o trzech przypadkach użycia chmury. Pierwszym z nich jest doświadczenie konsumenta i generowanie przychodów. Drugi to efektywność i redukcja kosztów operacyjnych. Trzeci umiejscowiony jest w obsłudze ryzyka i regulacji.

„W usługach finansowych jest dużo nieustrukturyzowanych informacji. Jednym z zadań, którym poświęcamy najwięcej czasu, jest pomaganie klientom w korzystaniu z modeli do przeglądania tych nieuporządkowanych danych i przekształcania ich w informacje bardziej czytelne, aby mogli podejmować bardziej świadome decyzje, szybsze, bardziej zautomatyzowane”, wyjaśnia Maufe.

W zakresie ryzyka i regulacji komentuje przypadki oszustw lub prania brudnych pieniędzy, które zagrażają branży usług finansowych. „Od dawna budujemy silniki oparte na regułach, a teraz wszyscy toną w fałszywych alarmach i zatrudniają wiele osób do przeglądania tych alertów”.

Jeśli chodzi o prywatność informacji w chmurze i sposób, w jaki jest ona chroniona przed zagrożeniami zewnętrznymi, CEO Google Cloud zapewnia, że ​​działają zgodnie z filozofią, że „Twoje informacje są Twoje i tylko Twoje, a my zapewniamy narzędzia i technologię, które zapewniają, że jesteś jedyną osobą, która ma do niego dostęp”.

Firma chce, aby ludzie mieli pewność, że korzystając z chmury, mogą liczyć na bezpieczeństwo, chroniące ich przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Rzeczą, na której Google koncentruje się, jest krytyczny element wykrycia zagrożenia. „Jak szybko możesz przejść do zamknięcia dostępu od pierwszego wykrycia? Im szybciej możesz uniemożliwić wypłynięcie wrażliwych danych, tym mniejsze ryzyko dla wszystkich” – mówi Kurian.

Na koniec prezes Google Cloud odniósł się do studentów uczelni zainteresowanych technologią. „Zawsze im mówimy: twoja przyszłość nie polega na nauce technologii dla samej technologii, ale na tym, jak możesz zastosować technologię”.

Teraz Google Cloud stara się dopracować najważniejszy, według firmy aspekt: sprawić, by technologia była na tyle prosta, aby każdy mógł zbudować coś, wykorzystując technologię, która napędza samo Google.

Firma chce zapewnić praktyczne szkolenie, aby ludzie mogli się tego nauczyć, ponieważ najlepszym sposobem nauczenia się korzystania z chmury jest wypróbowanie jej. Google chce pomóc ludziom, usuwając niektóre problemy, które mieli wcześniej, aby mogli zbudować coś wspaniałego.

AIceoceo google cloudGooglegoogle cloudSisztuczna inteligencjaTechnologiatechnologiczna
Komentarze (0)
Dodaj komentarz