Ta popularna aktorka z Hollywood słynie z dużej liczby nieruchomości. Przyglądamy się jej najbardziej efektownym domom

Aktorka i aktywistka Angelina Jolie posiada szereg nieruchomości na całym świecie, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kambodży i Francji.

W 2000 roku Jolie wraz ze swoim ówczesnym mężem Billy Bobem Thorntonem kupiła w Beverly Hills posiadłość o powierzchni 1022 mkw. Za dom, który wcześniej należał do Slasha, gitarzysty zespołu Guns N’ Roses, małzeństwo zapłaciło 3,75 miliona dolarów. Znajdowało się w nim dziewięć sypialni, osiem łazienek, domowe studio nagrań, biblioteka, siłownia, basen oraz kort tenisowy. Jak relacjonował dziennikarzom Thornton, jedną z ulubionych funkcji Jolie była kuchnia w sypialni.– Możesz oglądać telewizję (w łóżku – przyp. red.) przez cały dzień, a potem przejść trzy stopy do kuchni – opowiadał. Ostatecznie para rozwiodła się po trzech latach małżeństwa, a aktor sprzedał dom prawie dekadę później za 8 milionów dolarów.

Nowy rozdział w życiu

W 2002 roku Jolie adoptowała swojego najstarszego syna, pochodzącego z Kambodży Maddoxa. Rok później kupiła w tym kraju na wsi tradycyjny dom ze słomianym dachem. Aktorka miała nadzieję, że dom dten a Maddoxowi szansę na bezpośrednie pozostanie w kontakcie z kulturą jego kraju, a także będzie funkcjonował jako miejsce do pracy jako konserwatora przyrody (przypomnijmy, że w tym samym roku założyła Fundację Maddox Jolie-Pitt). Jolie zakupiła również 148 tys. akrów ziemi sąsiadującej z nieruchomością i przekształciła ją w rezerwat dzikiej przyrody. Do dnia dzisiejszego Jolie jest właścicielką tego domu

W 2004 roku na planie filmu „Pan i Pani Smith” aktorka poznała swojego przyszłego męża, Brada Pitta. Kilka lat później para zakupiła nieruchomość we francuskiej dzielnicy Nowego Orleanu za 3,5 miliona dolarów. Ceglany dom w tradycyjnym stylu został pierwotnie zbudowany w latach trzydziestych XIX wieku. Znajdowało się w nim wiele oryginalnych detali, w tym weneckie tynkowane ściany i oryginalne listwy wieńczące. W rezydencji o powierzchni mierzyła 710 mkw. znajdowało się pięć sypialni oraz trzy łazienki. Po rozstaniu w 2016 roku Jolie i Pitt sprzedali nieruchomość za 4,9 miliona dolarów.

Rok po zakupie domu w Nowym Orleanie, Jolie i Pitt wynajęli apartament w historycznym hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku. Z informacji, do jakich udało się dotrzeć dziennikarzom ABC News, wynika, że hotel zaproponował parze oddzielne wejścia i windy. Lokalizacja mieszkania hotelu była również idealna, biorąc pod uwagę, że znajdował się on tuż obok Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie Jolie pełniła funkcję ambasadora dobrej woli.

W 2010 roku, podczas kręcenia thrillera „Salt” Jolie i Pitt wynajęli 47-akrową posiadłość na Long Island, znaną pod nazwą The Sassafras”. Składały się na nią: 25-pokojowy budynek główny o powierzchni 1860 mkw. dwa pensjonaty, „herbaciarnia” z widokiem na wodę a także salon fryzjerski, spa i schron przeciwatomowy. Aktorska para miała bezpośredni dostęp do morza, a przy pomoście cumowano ich jacht, żaglówkę, motorówkę i inny sprzęt pływający.

Kolejny dom Jolie i Pitta, na który warto zwrócić uwagę, to Chateau Miraval w Correns we Francji. Para początkowo wynajmowała pałacową posiadłość, później zaś zdecydowała się na jej zakup za kwotę 60 milionów dolarów. To właśnie na terenie tego zamku aktorzy urządzili swój ślub i wesele. Ponadto Pitt zmienił wygląd części XVII-wiecznej posiadłości, instalując w niej spa, siłownię, kino domowe, kryte i odkryte baseny, pokój gier wideo, tor dla rowerów terenowych, a nawet lądowisko dla helikopterów. Niestety po rozwodzie pary w 2016 roku sprawy przyjęły zły obrót. Jolie sprzedała swoje udziały w firmie, co zapoczątkowało trwający spór prawny między nią a Pittem. Obecnie aktor nadal jest właścicielem Chateau Miraval.

Zobacz też: To znaczący dla całej branży skok. Cena Solany zbliża się do 70 dolarów

Rozstanie z Bradem Pittem i kolejne nieruchomości

Dodajmy jeszcze, że tuż przed rozpadem małżeństwa cała rodzina Jolie-Pitt przebywała w wynajmowanej za 21 tys. dolarów miesięcznie nieruchomości w Surrey, na obrzeżach Londynu. Posiadłość z ośmioma sypialniami położona była nad Tamizą i dysponowała krytym basenem i siłownią, a także pokojem przeznaczonym do gry w snookera. W czerwcu tego samego roku para podobno zapłaciła 2,8 miliona dolarów za willę na hiszpańskiej wyspie Majorka. Posiadała ona osiem sypialni i basen z widokiem na Morze Balearskie.

Po złożeniu przez Jolie pozwu o rozwód z Pittem Jolie wynajęła dom o powierzchni 770 mkw. znajdujący się w Hidden Hills w Kalifornii za 30 tys. dolarów miesięcznie. Rezydencja składała się z sześciu sypialni oraz sześciu pełnych i dwóch połowicznych łazienek. Rok później aktorka trafiła na pierwsze strony gazet dokonując za 24,5 miliona dolarów w Los Feliz zakupu nieruchomości, która wcześniej należała do legendarnego aktora Cecila B. DeMille’a. – Chciałam, żeby (dzieci – przyp, red.) były blisko ich taty, do którego jest stąd tylko pięć minut drogi – tłumaczyła w rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego „Vogue’a”. W rezydencji o powierzchni 1020 mkw. znalazło się sześć sypialni, dziesięć łazienek i basen – i do dziś to właśnie ten dom pozostaje głównym miejscem zamieszkania Angeliny Jolie.

Może Cię zainteresować:

Angelina JolieBrad PittdomyHollywoodNieruchomości
Komentarze (0)
Dodaj komentarz