Indie proponują rewolucyjny system płatności oparty na sztucznej inteligencji

Indie – Bank Rezerw Indii (RBI), centralny bank kraju, opublikował oświadczenie prasowe, w którym przedstawił pomysł wykorzystania w płatnościach sztucznej inteligencji (AI). Miałoby to miejsce w zintegrowanym interfejsie płatności (UPI – Unified Payments Interface), który jest rozwiniętym w Indiach systemem płatności natychmiastowych.

Logo RBI.

W czwartek RBI uznał, że UPI zrewolucjonizował płatności cyfrowe w Indiach, podkreślającc jego łatwość użycia, bezpieczeństwo i ochronę. Bank centralny zauważył również, że dodanie nowych funkcji umożliwiło platformie zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb gospodarki kraju. W miarę postępu technologicznego, bank stwierdził, że istnieje potencjał rozwoju systemu opartego na sztucznej inteligencji. Będzie on inicjować i finalizować transakcje za pomocą konwersacji z chatbotem. Bank stwierdził:

Ponieważ sztuczna inteligencja (AI) coraz bardziej integruje się z gospodarką cyfrową, instrukcje konwersacyjne mają ogromny potencjał do poprawy łatwości użycia i w konsekwencji zwiększenia zasięgu systemu UPI.

Zobacz też: Cyfrowa waluta Kambodży połączy Azję – o tym jak Japończycy planują opleść region CBDC

Indie integrują sztuczną inteligencję

Według ogłoszenia, system będzie dostępny na smartfonach i innych urządzeniach ze zintegrowanym interfejsem płatności. RBI uważa, że to pomoże pogłębić penetrację cyfrową w kraju. Jeśli chodzi o obsługę językową, początkowo będzie dostępny w hindi i angielskim. W przyszłości zostanie zaktualizowany, aby obsługiwać więcej hinduskich języków.

Podczas gdy sztuczna inteligencja ma zdecydowanie ogromny potencjał dobroczynny, może też nieść ze sobą wiele ryzyk i wyzwań. Dnia 9 sierpnia CEO Binance, Changpeng Zhao, zauważył, że AI zaczyna tworzyć ryzyko z perspektywy weryfikacji wideo. CZ stwierdził tak po obejrzeniu wysokiej jakości avatara opartego na sztucznej inteligencji, który bardzo przypominał realną osobę.

Podobnie przemysł muzyczny pokazał, że głosy generowane przez AI mogą brzmieć tak samo jak popularni muzycy. Z tego powodu Universal Music Group i Google rozpoczęły rozmowy na temat udzielania licencji na melodie i ścieżki wokalne artystów do wykorzystania w piosenkach generowanych przez AI. Grammy dla odmiany uregulowało i dopuściło do swoich konkursów muzykę generowaną poprzez sztuczną inteligencję. Grammy zastrzegło, że muzyka może być tworzona za pomocą sztucznej inteligencji, lecz część w kategorii, w której jest nominowana (np tekst) musi być stworzona już przez człowieka.

Może Cię zainteresować:

Indiepłatnościrupiasztuczna inteligencja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz