WEF o przyszłości kryptowalut

W artykule opublikowanym w poniedziałek przez WEF, Światowe Forum Ekonomiczne, organizacja omawia przyszłość kryptowalut.

Dante Disparte, urzędnik Konsorcjum Digital Currency Governance Consortium Światowego Forum Ekonomicznego, powiedział, że obecny klimat gospodarczy branży kryptowalut można porównać do klimatu dotcomów 1995.

Według artykułu obecny kryzys rynkowy można porównać do bańki internetowej, w której zbankrutowała większość firm, ale inne wyróżniały się i są obecnie liderami branży. W artykule WEF zauważono, że przyszłość kryptowalut będzie zależeć od perspektywy regulacyjnej i adopcji technologii blockchain w szerszym sektorze finansowym.

Regulacja branżowa

Organizacja zauważyła, że ​​jurysdykcje, które walczyły o regulację rynku, prawdopodobnie będą kształtować przyszłość. Organizacja ostrzegła również, że oszuści nadal mogą wykorzystywać sektor.

„Na tym polega regulacyjne i polityczne wyzwanie związane z kryptowalutami w 2023 roku. Kraje, które pozwolą na odpowiedzialną konkurencję, będą kształtować przyszłość. Kryptowaluty i blockchain będą nadal integralną częścią nowoczesnego zestawu narzędzi ekonomicznych, pomimo ogromnych szkód, jakie te narzędzia powodują, gdy są używane przez niewłaściwych ludzi.”

Według Światowego Forum Ekonomicznego kryptowalutowa zima 2022 roku może być punktem zwrotnym dla całej branży. Ze względu na liczne konsekwencje, z jakimi spotkały się duże firmy kryptowalutowe w ciągu ostatniego roku, WEF ostrzegł, że przyszłość kryptowalut będzie zależeć od ram regulacyjnych wydanych przez rządy.

Według WEF, historia jest pełna przykładów dobrych lub neutralnych technologii, które zostały wykorzystane przez złych ludzi. Istnieją i te technologie, które są zawsze naznaczone chciwością, ignorancją, wykorzystywaniem okazji lub jawną przestępczością.

„Wszystko to nasiliło się w rozwijających się gałęziach przemysłu, mało regulowanych i dynamicznych dzięki technologii. W rzeczywistości żadna branża nie jest wolna od ryzyka, zwłaszcza taka, która wiąże się z gotówką. Kryptowaluty jednak szybko karzą błędy, dając przestępcom niewiele miejsc do ukrycia się.”

Kryptowaluty i blockchain są nieuniknione według WEF

Na koniec WEF stwierdził, że technologia kryptowalut, blockchain, ma szerokie zastosowanie, podkreślając, że warto rozważyć eksperymentowanie w sektorze usług finansowych. W związku z tym organizacja pochwaliła bank JPMorgan, który coraz częściej wykorzystuje blockchain.

Ponadto, gdy branża kryptowalutowa jest świadkiem utraty funduszy, Światowe Forum Ekonomiczne stwierdziło, że zakazanie sektora może nie być właściwym podejściem.

BitcoinBlockchainBTCEthereumKryptowalutyŚwiatowe Forum EkonomiczneWef
Komentarze (0)
Dodaj komentarz