Internetowa aplikacja inwestycyjna Robinhood poinformowała w czwartek, że ma zamiar uruchomić swoją platformę w Wielkiej Brytanii. Aż trudno w to uwierzyć, ale będzie to już trzecia próba firmy, celem której jest wejście na brytyjski rynek. Kolejne podejście planowane jest na początku 2024 roku. Czym tym razem gigant chce zachęcić klientów i jakie ma szanse na sukces?
Robinhood w końcu przebije się w Wielkiej Brytanii? Gigant znowu próbuje
Popularna aplikacja inwestycyjna Robinhood poinformowała w czwartek, że uruchomi swoją platformę w Wielkiej Brytanii na początku 2024 r. Trudno w to uwierzyć, ale będzie to trzecie podejście do zawojowania brytyjskiego rynku. Na początku firma umożliwi wybór spośród 6000 amerykańskich akcji i całodobowy handel pięć dni w tygodniu. Robinhood nie będzie początkowo oferować akcji w Wielkiej Brytanii, ale będzie starał się je dodać, gdy wprowadzi więcej produktów na platformę. Wersja dla Wielkiej Brytanii nie będzie również zawierać opcji ani innych instrumentów pochodnych w momencie premiery.
Szef Robinhood w Wielkiej Brytanii Jordan Sinclair powiedział, że spodziewa się popularności handlu całodobowego, ponieważ umożliwi użytkownikom inwestowanie w oparciu o wiadomości zmieniające rynek. Jak powiedział Sinclair : Budzisz się rano, czytasz nagłówki wiadomości, a potem musisz poczekać. Klienci faktycznie mogą dokonać transakcji, wybrać strategię inwestycyjną i faktycznie działać w oparciu o wiadomości rynkowe.
Zobacz też: Czy to początek rewolucji zakupowej? Zmiany widać gołym okiem
Dwa razy się nie udało
Robinhood próbował już dwukrotnie wystartować w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz miał miejsce w 2019 r. Wówczas do projektu zgłosiło się ponad 300 000 osób, ale firma wycofała się ze swoich planów ekspansji w Wielkiej Brytanii. Oficjalnym powodem był rosnący popyt zainteresowania inwestycjami w handlu detalicznym w kraju podczas pandemii Covid-19.
Kolejna próba miała miejsce w zeszłym roku, gdy Robinhood próbował przejąć brytyjską aplikację do handlu kryptowalutami Ziglu. Transakcja ta jednak nie powiodła się i Robinhood był zmuszony odpisać wartość swojej inwestycji, a firma zgłosiła odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 12 milionów dolarów w związku z nieudaną transakcją.
Czy tym razem będzie inaczej? Dyrektor generalny Robinhood, Vlad Tenev, powiedział, że nie obawia się „déjà vu” w związku z trzecią próbą wejścia firmy na rynek brytyjski. Póki co wiele wskazuje, że zainteresowanie Robinhoodem jest spore. Póki co firma Robinhood zdobyła licencję, wydaną przez Financial Conduct Authority (brytyjski organ regulacyjny), która umożliwia legalne rozpoczęcie działalności.
Może Cię zainteresować: