Donald i Melania Trump mają koronawirusa.

Prezydent USA oraz pierwsza dama mają koronawirusa.

Donald i Melania Trump mają koronawirusa

Prezydent USA Donald Trump ogłosił wcześnie w piątek, że on i pierwsza dama Melania Trump mieli pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, wkrótce po tym, jak jeden z jego najbliższych współpracowników, Hope Hicks, zachorował na koronawirusa. Na jego Twitterze pojawił się wpis:

Dziś wieczorem Melania i ja uzyskaliśmy pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Natychmiast rozpoczniemy proces kwarantanny i odzyskiwania zdrowia. Przejdziemy przez to RAZEM!

Kwarantanna w białym domu

W notatce opublikowanej wczesnym rankiem w piątek, lekarz Trumpa powiedział, że prezydent i pierwsza dama planują pozostać w Białym Domu „podczas rekonwalescencji”, a jednostka medyczna będzie „pilnować stanu ich zdrowia”:

Zapewniam, że spodziewam się, że prezydent będzie kontynuował swoje obowiązki bez zakłóceń podczas rekonwalescencji, a ja będę na bieżąco informować o wszelkich przyszłych wydarzeniach w sprawie jego zdrowia.

Pierwsza dama uspokaja

Na swoim Twitterze, pierwsza dama USA – Melania Trump uspokaja i zapewnia, że:

Jak wielu Amerykanów zrobiło w tym roku, Donald i ja poddajmy się kwarantannie w domu po pozytywnym wyniku testu na COVID-19. Czujemy się dobrze i odłożyłam wszystkie nadchodzące zobowiązania. Upewnij się, że jesteś bezpieczny i wszyscy razem przez to przejdziemy.

Jak to wpłynie na świat?

Wiadomość o tym, że głowa najpotężniejszego państwa świata – Donald Trump, jest zakażona koronawirusem, nie wywołała paniki na rynkach. Kontrakty futures na SP500 wprawdzie tanieją ale nie są to jakieś ogromne spadki.

Investing.com

Bitcoin natomiast zaliczył szybki spadek o 200 USD w chwile po tym jak świat obiegła informacja o stanie zdrowia Donalda Trumpa.

Wykres BTC do USD

A jeżeli to kłamstwo?

Pełniąc funkcję prezydenta spotyka się setki różnych osób dziennie i przebywa w dziesiątkach miejsc. Ryzyko zarażenia jest więc podwyższone. Jednakże, zarażenia koronawirusem przez Trumpa może być także chwytem marketingowym.

Do wyborów prezydenckich w USA zostało około 30 dni. Walka z wirusem i zalecana kwarantanna to około 14 dni. Trump miałby więc bardzo mocny argument na ostatnim finiszu kampanii wyborczej jakoby był dobrego zdrowia i wyśmienitej kondycji fizycznej pokonując koronawirusa. A przypomnijmy, że jego przeciwnikowi – Joe Bidenowi, wielokrotnie zarzucano problemy ze zdrowiem psychicznym.

W końcu czego nie robi się dla wygranej, prawda?

Finansowy Krytyk

KoronawirusMelania TrumpTrump
Komentarze (0)
Dodaj komentarz