Moratorium na wydobycie w stanie Nowy Jork

Korzystaj z zielonej energii albo zamykaj biznes. Co moratorium na wydobycie w stanie Nowy Jork może oznaczać dla branży kryptowalut.

Eksperci twierdzą, że ustawa „antytechnologiczna” może przyspieszyć przejście operatorów górniczych na energię odnawialną.

26 kwietnia stan Nowy Jork stanął na czele walki regulacyjnej z kryptowalutami, ponieważ jego Zgromadzenie głosowało za dwuletnim moratorium na operacje wydobycia kryptowalut, które wykorzystują energię wytwarzaną przez elektrownie na paliwa kopalne. W zależności od tego, jak na to spojrzymy, rozwój ten może albo sygnalizować nowy niepokojący trend legislacyjny, albo przyśpieszyć ruch branży aktywów cyfrowych w kierunku bardziej zrównoważonej ścieżki.

Moratorium przeciw PoW

Niższa izba legislatury stanu Nowy Jork uchwaliła projekt ustawy, która na dwa lata wstrzyma wszelkie nowe operacje wydobywcze z wykorzystaniem mechanizmu konsensusu proof-of-work (PoW), a także odnowienia istniejących zezwoleń. .

Projekt ustawy, S6486D/A7389C, jest uzasadniany przez twórców jako niezbędny akt zgodności z ustawą o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności z 2019 r. oraz jego celem, jakim jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 40% do 2030 r. Projekt ustawy nakazuje złożenie przez Departament Ochrony Środowiska (DEC) oświadczenia o „wpływie na środowisko” faktu zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych przez górników PoW oraz ich wpływ na zdrowie publiczne.

Następnym krokiem jest głosowanie w wyższej izbie, Senacie Stanu, po którym, jeśli zostanie zatwierdzone, trafi do gubernatora Kathy Hochul, który może go zawetować lub podpisać.

Grupa Blockchain Association uważa, że ​​ustawa „antytechnologiczna” i nadal może zostać pogrzebana w Senacie. Ożywiona debata podczas zgromadzenia trwała trzy godziny, a głosowanie nie zakończyło się jednomyślnością tylko wynikiem : 95 za, 52 przeciw.

Sprawa wagi państwowej

Uchwalenie ustawy wywołało alarm w społeczności kryptograficznej. Crypto Council for Innovation wyraziła obawę, że inicjatywa może odłożyć innowacje na dalszy plan. Kyle, Schneps, dyrektor ds. polityki publicznej w Foundry, podkreślił, że inicjatywa wyróżnia tylko jedną branżę z wielu działających w stanie na paliwach kopalnych, a Fundusz Edukacyjny na Zdecentralizowane Finanse (DeFi) podkreślił, że ustawodawcy odmawiają uznania korzyści płynących z przemysłu wydobywania kryptowalut.

Sponsor ustawy, działaczka na rzecz ochrony środowiska i praw mieszkaniowych Anna Kelles odrzuciła te argumenty w rozmowie na Twitterze z szefem polityki Blockchain Association Jake’em Chervinskym. Wskazała, że ​​projekt ustawy ma „niezwykle wąski zakres” i będzie dotyczył tylko „wydobycia kryptowalut na dużą skalę” w elektrowniach wykorzystujących kopalne źródła energii. Co więcej, moratorium będzie dotyczyć wyłącznie operacji wydobywczych w wycofanych z eksploatacji elektrowniach, których jedynym celem jest zapobieżenie ponownemu uruchomieniu takich zakładów na dużą skalę, które mogłyby być motywowane opłacalnością kopania kryptowalut. Według jej szacunków w stanie Nowy Jork jest 49 takich placówek.

John Belizaire, dyrektor generalny Soluna Computing, dewelopera zielonych centrów danych, zauważył, że moratorium z pewnością „osłabi” wydobycie kryptowalut w stanie Nowy Jork. Uważa, że ​​stan podejmuje „rozważne działanie” w celu zbadania kwestii wpływu na środowisko, ponieważ rozwój branży budzi obawy, czy przypadkiem nie przedłuża to żywotności starszych paliw bogatych w węgiel:

„Zachęcamy stan do udziału w otwartym dialogu z firmami patrzącymi w przyszłość, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przemysł wydobycia kryptowalut może przyspieszyć rozwój energii odnawialnej w Nowym Jorku”.

John Warren, dyrektor generalny GEM Mining – twierdzi, że 32 000 górników jest neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla co stanowi w 97% wszystkich– i skomentował, że uchwalenie tej ustawy ujawnia, że ​​ustawodawca w Nowym Jorku jest „zdominowany przez radykalne i marginalne elementy”, które „ignorują nowy i innowacyjny sektor finansów i technologii.”

Warren powiedział:

„Nic dziwnego, dlaczego tak wielu obywateli i przedsiębiorstw ucieka z Nowego Jorku, aby wykorzystać wielkie możliwości w zdroworozsądkowych stanach przyjaznych biznesowi. Jako absolwent Uniwersytetu Nowojorskiego i ktoś, kto kocha Nowy Jork, bolesne jest dla mnie widzieć, jak państwo wdraża politykę, która podobna jest do polityki Chin i Rosji”.

Przyszłość jest zielona

Eksperci są zgodni co do możliwych skutków ustawy poza granicami stanu Nowy Jork.

Warren jest przekonany, że problem stanowi wyjątkowy przypadek „radykalnego odstawania od reszty”, a zatem będzie miał niewielki wpływ na rolę Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera w wydobywaniu kryptowalut:

„Niedawno widzieliśmy coś przeciwnego, ponieważ wielu ustawodawców otwarcie zachęcało do operacji kryptograficznych w swoich stanach, a nawet posunęło się tak daleko, że uchwaliło przepisy na korzyść kryptowalut. Weźmy na przykład Georgie”.


„Wydaje się, że zakaz w Nowym Jorku wysyła jednostronnie negatywną wiadomość do rynku. Niestety, to ośmiela narrację, że protokół PoW jest szkodliwy dla planety”.

Niezależnie od wyniku głosowania, nowojorskie moratorium raczej nie jest przypadkiem alergii jednego stanu na kopanie kryptowalut. Pochodząca z aktywizmu ekologicznego, Kelles wielokrotnie podkreślała, że ​​jej obawy dotyczą możliwego wpływu na środowisko stanu Nowy Jork, a nie na całą branżę kryptograficzną. Przypomina to szerszą dyskusję na temat wydobycia PoW, która toczy się zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

W październiku 2021 r. ponad 70 organizacji pozarządowych podpisało list do Kongresu USA, w którym zwróciły uwagę ustawodawców na liczne przypadki ponownego uruchomienia elektrowni wykorzystujących paliwa kopalne w całym kraju.

Jak wyjaśnił Steve Wright, były dyrektor generalny Chelan County podczas przesłuchania w Kongresie w styczniu 2022 r., zainteresowanie górników nieaktywnymi obiektami wykorzystującymi paliwa kopalne jest napędzane przez prosty mechanizm rynkowy, co oznacza, że ​​nie ma racjonalnych powodów, aby przestać badać takie możliwości.

W tym sensie nacisk na środowisko ze strony ustawodawców stanu Nowy Jork jest przykładem szerszej dyskusji, która nieuchronnie będzie trwać wokół wydobywania kryptowalut i paliw kopalnych. Choć w nowojorskiej ustawie nie ma ani słowa o wykorzystaniu energii odnawialnej w górnictwie, to w rzeczywistości może zachęcać do korzystania z zielonej energii — Warren, który nie uważa tego środka za słuszny, przyznał, że taka możliwość istnieje.

Belizaire na zakończenie dyskusji powiedział:

„Myślę, że moratorium spowoduje, że firmy górnicze ponownie zastanowią się nad wykorzystaniem paliw kopalnych do napędzania swojej działalności. Misja Nowego Jorku jest jasna: wszystko powinno opierać się na odnawialnych źródłach energii. Wydobywanie kryptowalut na zasadzie PoW musi się dostosować.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowalutypowwydobycie
Komentarze (0)
Dodaj komentarz