Hodlnaut woli upadek niż restrukturyzację. Walka z problemami firmy…

Dlaczego Hodlnaut woli upadek niż restrukturyzację ?

Kredytodawca kryptograficzny, który miał problemy finansowe, odrzucił propozycję restrukturyzacji swojej działalności, wybierając raczej drogę likwidacji — tak głosi raport z Bloomberga. Hodlnaut woli upadek niż restrukturyzację. Według raportów, wierzyciele firmy stwierdzili, że jest to rozwiązanie, które lepiej służy ich interesom. Plan restrukturyzacji pozwoliłby dyrektorom, którzy byli odpowiedzialni za upadek firmy, na kontynuowanie zarządzania spółką. W zgłoszeniu jeden z wierzycieli, Fundacja Algorand, napisał:

(…) likwidacja zmaksymalizowałaby pozostałe aktywa firmy dostępne do podziału.

Dlaczego Hodlnaut miał problemy ?

W sierpniu Hodlnaut zamroził wypłaty i został pod nadzorem tymczasowego zarządu sądowego (IJM), formą restrukturyzacji zadłużenia, w której inni zarządzają firmą znajdującą się w trudnej sytuacji, jej majątkiem i aktywami. Problemy finansowe firmy były skutkiem upadku ekosystemu Terra z zeszłego roku, który miał ogromny wpływ na cały rynek kryptowalut. Kierownictwo firmy lekceważyło swoje zaangażowanie w Terra, jednak w rzeczywistości przekształciło dużą ilość kryptowalut na terraUSD (UST), co spowodowało straty w wysokości około 190 milionów dolarów. Upadek Terra miał również istotne konsekwencje dla wielu innych firm z branży kryptowalut – co opisywaliśmy to tutaj. 19 sierpnia 2022 r. Hodlnaut ujawnił, że był zaangażowany w Terre. W swoim poście na blogu z tego samego dnia Hodlnaut napisał, że jest winny użytkownikom swojej platformy łącznie 281 mln $, a posiada tylko 88 mln USD .

Czym jest i jak powstałą firma Hodlnaut ?

Firma została założona w 2019 roku przez Juntao Zhu, który pracował wcześniej w Credit Suisse przed założeniem Hodlnaut wraz z Simonem Lee (dyrektorem technicznym i współzałożycielem Hodlnaut). W dniu 15 marca 2022 r. firma Hodlnaut uzyskała podstawowe zatwierdzenie usługi wymiany tokenów od władz w Singapurze (MAS) w celu uzyskania licencji głównej instytucji płatniczej.

Do opisania czym jest i jak powstała wyżej wymieniona firma najlepsze są słowa wzięte ze strony głównej firmy:

W 2015 roku Juntao dokonał pierwszego zakupu Bitcoina i zaczął wykonywać arbitraż spotowy na różnych giełdach kryptowalut. Jednak został opodatkowany wysokim 55-procentowym podatkiem od zysków kapitałowych w Japonii, co skłoniło go do powrotu do Singapuru.

Wypełniony niesłabnącą pasją do Bitcoin,

Juntao przedstawił swój pomysł na Hodlnaut Simonowi, kiedy zostali sobie przedstawieni przez wspólnego znajomego w 2018 roku. Doprowadziło to do narodzin i oficjalnego uruchomienia Hodlnaut, platformy krypto-pożyczek i pożyczek, która pomaga inwestorom poprawić zwrot z ich aktywów. Inwestorzy kryptowalutowi mogą teraz zarabiać na swoich kryptowalutach i odblokowywać ich pełną wartość poprzez farmację plonów, zamiast czerpać zyski tylko z przyrostów poza ceną.

Podsumowując Hodlnaut woli upadek niż restrukturyzację i ma ku temu swoje powody. Firma nie skomentowała otrzymanej propozycji ani nie odpowiedziała na prośby o komentarz dokonanej przez firmę CoinDesk.

BankructwoBlockchainKryptowalutylikwidacje
Komentarze (0)
Dodaj komentarz