W niedzielę – program CBS o BTC w Salwadorze

Amerykńska stacja CBS wyemituje w niedzielę 10 kwietnia program informacyjny „60 Minutes” poświęcony bitcoinowi w Salwadorze – pierwszym państwie na świecie gdzie król kryptowalut jest prawnym środkiem płatniczym.

Sharyn Alfonsi, dziennikarka i korespondentka 60 Minutes, przeprowadziła wywiad z Mikiem Petersonem, jedną z osób, które sfinansowały projekt Bitcoin Beach i zachęcały do adopcji kryptowalut w Salwadorze. Wywiad ukaże się w CBS w niedzielę.

60 Minutes to program informacyjny CBS, który emitowany jest od 1968 roku, a tym razem będzie dotyczył projektu Bitcoin Beach w Salwadorze. Nowy odcinek zostanie wyemitowany 10 kwietnia.

Według piątkowego postu z konta 60 Minutes na Twitterze, program prowadzony przez dziennikarzy CBS pokaże odcinek dotyczący przyjaznej dla kryptowalut dzielnicy El Zonte, wioski położonej w Salwadorze, gdzie mieszkańcy i goście mogą korzystać z Bitcoina (BTC). Mogą za pomocą BTC płacić za wszystko, od rachunków za media po tacos.

Sharyn Alfonsi, dziennikarka i korespondentka programu, przeprowadziła wywiad z Mikiem Petersonem, jedną z osób, które sfinansowały projekt i zachęcały mieszkańców do adopcji kryptowalut.

Projekt Bitcoin Beach tworzy zrównoważony ekosystem Bitcoin Economic na wybrzeżu Salwadoru, gdzie większość ludzi nie ma dostępu do kont bankowych, a lokalne firmy nigdy nie będą mogły otrzymania kart kredytowych w banku.

Bitcoin Beach to projekt, który postawił sobie za zadanie udowodnienie, że prawdziwy potencjał Bitcoina jest realizowany poprzez utworzenie finansowych możliwości dla tych, którzy zostali wykluczeni z systemu bankowego. I że to społeczności oraz firmy wykluczone z tradycyjnej bankowości (nie ze swojej winy) są głównymi beneficjentami BTC.

Wspierany przez anonimowych darczyńców projekt, Bitcoin Beach postawił sobie za misję udowodnienie, że Bitcoin może mieć największy wpływ na życie tych, których społeczeństwo często ignoruje.

Projekt Bitcoin Beach poprzedził przyjęcie BTC jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze, który został po raz pierwszy ogłoszony przez prezydenta Nayiba Buekele podczas konferencji Bitcoin 2021, a następnie uchwalony we wrześniu 2021 roku.

Od tego czasu Salwador zakupił 1801 BTC .

Badania przeprowadzone w marcu 2022 przez Salwadorską Izbę Handlową wykazało, że tylko 14% respondentów stwierdziło, że zawierało transakcje w BTC od czasu wejścia w życie, a ponad 90% firm sugeruje, że przyjęcie Bitcoina miało niewielki wpływ na sprzedaż.

Kraj posuwa się naprzód, tworząc Bitcoin City, projekt finansowany z obligacji BTC i zasilany częściowo energią geotermalną z wulkanów.

Z pewnością program emitowany przez amerykańską stację CBS w niedzielę będzie ciekawym przedstawieniem interesującego eksperymentu, który dla wielu jest nadzieją na lepsze jutro a dla innych poważnym utrapieniem przysparzającym „bólu głowy”.

Tradycyjna finansjera z MFW na czele jest zrozpaczona projektem BTC w Salwadorze i grzmi na całym świecie o negatywnych jego konsekwencjach dla gospodarki tego kraju. Oczywiście tylko dlatego, że nie będzie miała żadnego wpływu na obywateli w Salwadorze, na ich decyzje, majątki i sposób życia.

A jak się na razie okazuje, nic negatywnego się nie zdarzyło ani nie widać takich sygnałów. Adopcja BTC do gospodarki postępuje powoli i stała się szansą a nie zagrożeniem.

Sympatyków BTC zachęcam do oglądania niedzielnego wydania „60 minut” w CBS.

Może Cię zainteresuje:

BTCSalwador
Komentarze (0)
Dodaj komentarz