Bitcoin
W ciągu ostatnich 2 tygodni kryptowaluty nie odnotowały znaczących ruchów, znajdowały się w trendzie bocznym. Na ten moment realizowany jest scenariusz, który prognozował, że wzrosty rozpoczęte w czerwcu są jedynie formą korekty przed dalszymi spadkami.
Obecnie Bitcoin traci poziom 19000$. Na wykresie 4-godzinnym widać, że we środę cena zareagowała małym odbiciem od ostatniej 4-godzinnej strefy popytowej. W przypadku utracenia tej strefy spodziewana jest dalsza wyprzedaż w kierunku najpierw 15000$ albo nawet 12000$. Na ten moment bardzo ważna jest obserwacja, czy czerwcowy dołek nie zostanie utracony. Na wykresie widać również niedawne wybicie dołem z trójkąta.
Wiadomości makroekonomiczne cały czas utrzymują presję na ryzykownych aktywach, w tym kryptowalutach oraz w najbliższym czasie nie widać zdarzeń makroekonomicznych, które mogłyby odwrócić sentyment spadkowy.
Ethereum
Sytuacja na notowaniach Ethereum jest znacząco lepsza niż na BTC. Druga co do wielkości kryptowaluta odnotowała większe wzrosty rozpoczęte od czerwca oraz na ten moment straciła mniej – nie jest tak blisko czerwcowych dołków jak Bitcoin.
Na wykresie widać jak często cena traktowała poziom 1700$ jako opór lub wsparcie. Obecnie spodziewany jest ponowny test 1400$ i w momencie nieutrzymania tego poziomu, kolejnymi poziomami są 1250$ oraz 1000$.
Inwestorzy kryptowalut oczekują nadchodzącego wydarzenia „The Merge” Ethereum, ale może to nie mieć natychmiastowego wpływu, na jaki ludzie liczyli.
Wyczekiwany „Merge” Ethereum ma zostać wprowadzony w przyszłym tygodniu, ale nawet to może nie wystarczyć, aby powstrzymać rynek kryptowalut przed kolejną wyprzedażą.
Reklamowane jako jedno z najważniejszych wydarzeń kryptograficznych ostatnich kilku lat, Merge rozpoczęło się udaną aktywacją aktualizacji Ethereum Bellatrix, podczas gdy główne wydarzenie ma zostać wysłane za około tydzień. Pomimo tego wydarzenia, ETH jest notowane na poziomie 1500$ w czasie publikacji artykułu, czyli o ponad 60% mniej niż w przeszłości.
Połączenie ma poprawić efektywność energetyczną Ethereum i zmniejszyć emisję ETH o 90%, ale te zmiany nie wpłyną bezpośrednio na cenę Bitcoina.
Podstawy Ethereum nigdy nie wyglądały na silniejsze do potencjalnych wzrostów, ale należy pamiętać, że ETH rzadko wychodziło bez szwanku w momencie największych awarii BTC w przeszłości oraz wyprzedaży na głównej kryptowalucie.
Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
Może Cię zainteresuje: