Binance emituje kartę kryptograficzną dla ukraińskich uchodźców
Karta umożliwi uchodźcom wojennym z Ukrainy wysyłanie i otrzymywanie płatności kryptograficznych oraz dokonywanie transakcji w sklepach znajdujących się w Europejskim Obszarze Gospodarczym.
Globalna giełda kryptowalut Binance uruchomiła kartę kryptograficzną, która umożliwia uchodźcom z Ukrainy dokonywanie transakcji kryptograficznych i otrzymywanie środków za pośrednictwem karty Binance Visa Card.
Binance ogłosiło, że współpracuje z kilkoma podmiotami, w tym europejską platformą bankową jako usługa Contis oraz organizacjami non-profit Rotary i Palianytsia, aby zapewnić uchodźcom dotkniętym konfliktem na Ukrainie sposób na możliwość wysyłania i otrzymywania środków oraz dokonywanie zakupów na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
Oprócz dostępu do transakcji kryptograficznych, odbiorcy karty zweryfikowani przez lokalne organizacje non-profit otrzymają wsparcie finansowe od Binance w postaci Binance USD (BUSD).
Użytkownicy ci otrzymają 75 BUSD miesięcznie przez trzy miesiące jako kwotę darowizny zalecaną przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).
Helen Hai, szefowa Binance Charity, powiedziała Cointelegraph, że karta nie jest „produktem komercyjnym”. Jego głównym celem jest zapewnienie funkcjonalnego instrumentu płatniczego do przyjmowania i wydawania darowizn. Hai wyjaśnił, że jest to ważny sposób, w jaki świat może zobaczyć, jaką rolę może odgrywać krypto w społeczeństwie.
„Cały świat jest w stanie zaobserwować ważną rolę, jaką odgrywają kryptowaluty i jak zmieniają one naszą rzeczywistość. To właśnie kryptowaluty odgrywają kluczową rolę w pozyskiwaniu ważnych funduszy i zapewnianiu bardzo potrzebnej pomocy humanitarnej Ukrainie”.
Hai zauważyła również, że jest to dobry przykład na to, jak krypto może być wykorzystywane nie tylko jako środek transakcji, ale także jako środek płatniczy. Hai uważa, że krypto jest narzędziem, które jak mówi:
„Nie ma granic, ograniczeń, nie wymaga dokumentów ani innych złożonych i długotrwałych procedur biurokratycznych i jest w stanie przynosić rezultaty tu i teraz”.
Wcześniej w kwietniu Vitalik Buterin przekazał 5 milionów dolarów w Ether (ETH) na pomoc dla Ukrainy. Założyciel Ethereum nie publikował żadnych publicznych ogłoszeń, gdy dokonywał darowizny. Został jednak zdemaskowany dwa dni później i przykuł tym faktem uwagę w mediach społecznościowych.
To jest ta dobra i najważniejsza strona kryptowalut. Natychmiastowa poprawa funkcjonowania milionom ludzi bez zbędnych biurokratycznych procedur.
Należy zwrócić uwagę że, po raz kolejny swoją szansę na wzięcie udziału w spektakularnych akcjach charytatywnych tracą tradycyjne instytucje finansowe w tym przede wszystkim banki. Jest to zrozumiałe ale z pewnością słabo akceptowalne i społecznie dyskredytujące.
Jest oczywistym że, przyszłość świata finansów nie należy już do banków. A one nic nie robią żeby negatywną tendencję odwrócić.
Może Cię zainteresuje: