Czy faktycznie cena Bitcoina może niedługo odnotować 25 000$?
Bitcoin (BTC) cały czas jest w trendzie wzrostowym od początku 2023 roku. W ostatnich kilku dniach widać, że cena Bitcoina reaguje na poziom 1.272 mierzenia Fibonacciego. Warto zauważyć, że reakcja spadkowa od tego poziomu była skromna, jedynie do poziomu wsparcia na poziomie w okolicach 22430$.
Generalnie obecnie nic nie stoi technicznie na przeszkodzie, aby cena dotarła do mierzenia kolejnego, czyli 1.618. Są to praktycznie idealnie rejony 25000$, gdzie ostatnio cena ustanowiła tymczasowy szczyt z 15 sierpnia 2022 roku. Jeśli w kolejnych dniach pojawi się jednak większa presja podażowa i obecne wsparcie w rejonach 22430$ nie zostanie utrzymane – kolejne wsparcie można wyznaczyć w rejonach 21470$ i z tego pułapu cenowego można ewentualnie szukać podłączenia się do trendu wzrostowego.
W dłuższej perspektywie, przebicie ostatniego szczytu 25000$ sugerowałoby, że cena Bitcoina może powoli zmieniać trend i zmierzać w kierunku 30000$.
Ethereum konsoliduje
Na wykresie Ethereum (ETH) w ostatnich dniach nie widać dużej zmienności na rynku. Opór w rejonach 1680$ – 1700$ spowodował obecnie małą korektę spadkową, jednak te spadki nie są głębokie. W kolejnych dniach lub tygodniach prognozuje się, że cena może dojść do 1850$, gdzie powinna pojawić się kolejna reakcja spadkowa. Jest to strefa podażowa na wykresie dziennym.
W przypadku większej korekty spadkowej z obecnego pułapu, cena powinna zatrzymać się i odbić od wsparcia w rejonach 1400$.
Litecoin w drodze po 100$
LTC w ostatnich dniach notuje większe wzrosty niż BTC i ETH zgodnie z danymi CoinGecko. Na wykresie Litecoin (LTC) cena dochodzi do bardzo ciekawego poziomu w kontekście złapania reakcji na spadek. Cena dochodzi do strefy podażowej na wykresie dziennym z maja ubiegłego roku, do tego mierzenie ostatniej większej fali spadkowej sugeruje dotarcie do 1.618 Fibonacciego oraz z dużego mierzenia – 0.886. W zasadzie trzy potwierdzenia, że cena może odnotować reakcję spadkową w okolicy 99$.
Warto pamiętać, że strefa dniowa jest dość duża (99$-107$), lecz wcześniej wspomniany klaster Fibonacciego (1.618 + 0.886) może dawać przesłanki, że w tym rejonie cena faktycznie zareaguje. Nie można przewidzieć jak duża reakcja spadkowa może się pojawić, ale w przypadku większej reakcji, możliwe, że cena cofnie do linii wsparcia w okolicach 80-84$.
Generalnie przez pierwsze dni nowego tygodnia nie oczekuje się większych ruchów cenowych. Dopiero w środę 1 lutego może być odnotowana duża zmienność na rynkach. Oprócz innych wydarzeń tego dnia najważniejszym będzie decyzja w sprawie stóp procentowych w USA wraz z konferencją FOMC. Warto obserwować te decyzje, gdyż mają one zawsze duży wpływ na notowania kryptowalut i mogą przyczynić się do wskazania kierunku w dalszych tygodniach.
Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
Może Cię zainteresuje: Elon Musk zaskakuje. McDonald wprowadzi płatności w Dogecoin?