Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 30.10.2017

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że mimo, iż w dniu wczorajszym ustanowione zostało nowe ATH, to kurs od niespełna trzech tygodni porusza się bez większej dynamiki. Z technicznego punktu widzenia odnaleźć tu możemy sygnały przemawiające zarówno za dalszymi wzrostami jak również za potencjalnymi spadkami.

Na spadkami przemawiać może chociażby fakt, iż kurs w dalszym ciągu nie przetestował pokonanego 12 października br. psychologicznego poziomu 5000 USD.

By tak się jednak mogło stać, musielibyśmy najpierw pokonać linie tendencji wzrostowej, którą wczoraj odrzuciliśmy. I to właśnie jest jeden z sygnałów przemawiających za dalszymi wzrostami. Dopóki kurs znajduje się powyżej tego wsparcia, ewentualne spadki są jedynie hipotetyczne.

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że kurs zbliża się w okolice lokalnego wsparcia 5990 USD zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Re-test i odrzucenie tej strefy mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów.

ETH/USD – Ethereum

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs ETH dotarł w okolice lokalnego oporu 315 USD zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostałaby trwale odrzucona (a wiele na to wskazuje), to w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice ubiegłotygodniowych minimów (poziom 275,50 USD).

ETH/BTC – Ethereum

W przypadku zestawienia z BTC wielkich zmian w stosunku do ubiegłotygodniowej analizy nie zauważymy. W dalszym ciagu kurs oscyluje w okolicy poziomu 0.0470 i mimo, że we wtorek pojawiła się tam silna reakcja popytowa, która wsparta była również nieco większym wolumenem, to późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo.

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że kurs znajduje się obecnie w okolicy górnego ograniczenia lokalnej konsolidacji. Jeżeli opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się pojawienia ponownych spadków.

LTC/USD – Litecoin

Od tygodnia kurs porusza się w wąskiej konsolidacji pomiędzy poziomem oporu w okolicy 57 USD a linią tendencji wzrostowej. Biorąc pod uwagę, że pomimo licznych testów linia tendencji ani razu nie została pokonana od góry a wspomniany opór pokonany został jedynie dwa razy, ciężko jednoznacznie stwierdzić czego moglibyśmy spodziewać się w najbliższym czasie.

Uwzględniając zwężającą się formację trójkąta zwyżkującego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się natomiast pokonania jednego z tych poziomów i wybicia w którąkolwiek ze stron. Wybicie górą mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, natomiast wybicie dołem, do spadków.

Biorąc pod uwagę, że do pełnego zwężenia pozostało zaledwie 17 dni, warto uważnie obserwować notowania na tym instrumencie.

LTC/BTC – Litecoin

Jeżeli spojrzymy na kurs Litecoina wyrażony w BTC zauważymy, że tu sytuacja wygląda zdecydowanie bardziej pro-spadkowo. Jak pisałem już w mojej ubiegłotygodniowej analizie, kurs pokonał bardzo ważny poziom wsparcia 0.01. Dopóki nie znajdziemy się powyżej tej strefy, ostrożny byłbym z jakimikolwiek zakupami, gdyż spadki te mogą dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.0075.

DASH/USD – DASH

Od połowy września obserwujemy spadki, które mieszczą się w obrębie kanału. Warto zwrócić jednak uwagę, że dwa ostatnie impulsy nie dotarły jednak do dolnego ograniczenia tej formacji a jedynie w okolice poziomu 265 USD. Biorąc pod uwagę, że obecnie znajdujemy się w okolicy linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem kanału, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

DASH/BTC – DASH

W stosunku do BTC sytuacja od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się. W tym przypadku kurs od ponad tygodnia oscyluje w okolicy kluczowego poziomu wsparcia 0.0455. Mimo, ze w jego okolicy, pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa, to późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo i wczoraj po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy tej strefy.

By poziom ten został jednak trwale odrzucony i by mogły się pojawić wzrosty, musielibyśmy najpierw pokonać lokalny opór i wybić góra z lokalnej konsolidacji.

XEM/USD – NEM

Od połowy września NEM porusza się w trendzie horyzontalnym. Od piątku kurs oscyluje w okolicy poziomu 0.19 USD będącego dolnym ograniczeniem tej konsolidacji. Odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice wspomnianego już poziomu 0.25.

XEM/BTC – NEM

Jak pisałem już w ubiegłym tygodniu, sytuacja nie wygląda już tak optymistycznie, gdy spojrzymy na notowania XEM/BTC. W tym wypadku, na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs pokonał już techniczne wsparcie (teraz opór) 0.0005 i jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.00002, gdzie kurs po raz ostatni był w kwietniu br.

Za scenariuszem tym przemawia również obecna sytuacja na interwale H1, gdzie zauważymy, że na skutek ostatnich spadków rynek pokonał po czym re-testując odrzucił również lokalne wsparcie (teraz opór). Dopóki kurs nie znajdzie się powyżej tego poziomu, wszelkie rozważania na temat ewentualnych wzrostów wydają się nie mieć racjonalnego potwierdzenia.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Celem efektywnego tradera jest uczynienie siebie najlepszym traderem. Pieniądze mają drugorzędne znaczenie.” – Alexander Elder

Analiza KryptowalutAnaliza Techniczna Kryptowaluty
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
  • Gal anonim

    Może znowu poruszysz temat Vertcoina w kolejnej analizie. Ostatnio wykazuje same wzrosty, nie ważne czy BTC i alty rosną czy spadają 😀

  • Gal anonim

    Może znowu poruszysz temat Vertcoina w kolejnej analizie. Ostatnio wykazuje same wzrosty, nie ważne czy BTC i alty rosną czy spadają 😀