Jak co czwartek, dzisiejsza analiza skupi się na zaproponowanych przez czytelników altcoinach. Podobnie jak ostatnio, dzięki tak licznym propozycją, niemal cała dzisiejsza ramówka została zaplanowana właśnie przez Was.
GAME/USD – GameCredits
Zaczynając od początku, a więc od prośby Darii, przyjrzyjmy się notowaniom GameCredits. Jest to kryptowaluta, którą po raz ostatni testowałem 2 października br. Spoglądając na poniższy wykres zauważymy, że moja projekcja dotycząca spadków sprawdziła się niemal idealnie. Poziom 2.60 USD został wówczas odrzucony, a spadki dotarły nawet poniżej zakładanego przeze mnie 1.75 USD.
Na skutek ostatnich wzrostów kurs ponownie znalazł się jednak w okolicy poziomu 2.60, będącego górnym ograniczeniem trwającej dokładnie od 11 tygodni konsolidacji. Biorąc pod uwagę budowę ostatnich świec (długie górne cienie i niewielkie korpusy), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego odrzucenia tej strefy. Jeżeli tak się stanie potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.10 USD.
Tak jak pisałem już wcześniej, dopiero pokonanie poziomu 2.60 USD mogłoby otworzyć drogę do ewentualnych wzrostów.
GAME/BTC – GameCredits
W przypadku zestawienia z BTC zauważymy, że kurs od drugiej połowy czerwca porusza się dynamicznie na południe. Warto zwrócić uwagę jak dokładnie rynek re-testował większość pokonanych poziomów wsparcia: najpierw 0.0010 a następnie 0.0006. Obecnie, od kilku dni kurs oscyluje w okolicy poziomu 0.000355, który w przeszłości stanowił bardzo istotny opór. Jeżeli strefa ta zostałaby trwale pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.00015.
Biorąc pod uwagę dynamikę spadków, obecną siłę BTC oraz pro-spadkową sekwencję coraz niższych wierzchołków i dołków, przynajmniej z technicznego punktu widzenia nie widzę tu ani jednej przesłanki za ewentualnymi wzrostami.
XRP/USD – Ripple
Kurs Ripple od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto zwrócić uwagę, że górne ograniczenie tej konsolidacji stosunkowo precyzyjnie zbiega się również z mierzeniem 68.2% korekty Fibonacciego z majowego ruchu spadkowego. Biorąc pod uwagę, że strefa ta została w ubiegłym tygodniu odrzucona a kurs w dalszym ciągu nie dotarł do najbliższego technicznego wsparcia (0.17) ani w okolice dolnego ograniczenia całej konsolidacji (0.1450), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia tych spadków właśnie w okolice jednego z tych dwóch poziomów. Dopiero odrzucenie któregokolwiek z nich mogłoby być technicznym sygnałem do potencjalnych wzrostów, dla których zgodnie z podstawowymi założeniami konsolidacji byłyby okolice poziomu 0.2950.
XRP/BTC – Ripple
Bardzo podobnie wygląda również sytuacja na parze XRP/BTC, gdzie kurs również od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. W tym wypadku nie mamy jednak tak dokładnie określonego jej górnego i dolnego ograniczenia. Jeżeli jednak spadki byłyby kontynuowane, najbliższym technicznym poziomem, w okolicy którego moglibyśmy spodziewać się pojawienia reakcji podażowej jest poziom 0.000024.
DOGE/USD – DogeCoin
Spoglądając na notowania DogeCoin, o którego analizę poprosił Krzysiek zauważymy, że od czasów mojej poprzedniej analizy nic się nie zmieniło. Kurs w dalszym ciagu porusza się w wąskiej konsolidacji i dopóki nie wybijemy z niej w którąkolwiek ze stron, osobiście wstrzymałbym się z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Jak wspominałem już na początku października, dopiero pokonanie poziomu 0.00122 mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku na wzrostowe.
DOGE/BTC – DogeCoin
W przypadku zestawienia z BTC zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolice wsparcia wynikającego z marcowych minimów. Warto również dodać, że poniżej tego poziomu rynek znajdował się jedynie raz i to tylko przez chwilę. Miało to miejsce 10 kwietnia 2014 roku.
Mimo, że za scenariuszem pro-wzrostowym może przemawiać tutaj fakt, iż kurs pokonał już linie tendencji spadkowej, to warto zwrócić uwagę, że nie stało się to na skutek wzrostów lecz wąskiej konsolidacji. Dopóki zatem nie pokonamy najbliższego oporu (0.00000031) ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek długich pozycji (kupna) na tej parze walutowej. Oznacza to, że abyśmy mogli mówić o pojawieniu się jakichkolwiek technicznych podstaw wskazujących na potencjał wzrostowy, najpierw kurs musiałby wzrosnąć o niemal 100%.
NXS/USD – Nexus
Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs Nexusa w dalszym ciągu porusza się na południe. Na skutek wtorkowych wzrostów doszło do re-testu ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu), gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice poziomu 0.59 USD.
NXS/BTC – Nexus
W przypadku pary z BTC zauważymy, że po dotarciu w okolice majowych minimów, w poniedziałek pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo i od wczoraj ponownie obserwujemy spadki. Jeżeli wsparcie to zostałoby pokonane, spodziewać moglibyśmy się, że tendencja ta będzie kontynuowana przynajmniej w okolice marcowych minimów.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Największa zmienność występuje w punktach zwrotnych, zmniejsza się wraz z ustanowieniem nowego trendu.” – George Soros