Czwartkową sesja w wykonaniu największych kryptowalut zaliczyć moglibyśmy do udanych. Zaledwie dwa z 10 coinów traciło dziś na wartości. Spośród tych „zielonych” szczególną uwagę przykuwa Stellar, który od ubiegłej środy podrożał już o 100%.
STR/USD – Stellar Lumens
Zgodnie z moją ostatnią projekcją, po bardzo dynamicznych wzrostach z początku roku, od 3 stycznia obserwowaliśmy silna przecenę STR. Spadki te przekroczyły jednak moje najśmielsze oczekiwania. W mojej ostatniej analizie wspominałem, że możliwe osunięcie mogłoby sprowadzić kurs w okolice 0.64 USD. Tymczasem spadki dotarły aż w okolice 0.30 USD. Tam też w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja popytowa i Stellar ponownie jest na fali wznoszącej.
Za potencjalnymi, dalszymi wzrostami przemawiać może również obecna sytuacja na interwale 30-minutowym, gdzie zauważymy, że rynek re-testując odrzuca właśnie lokalne wsparcie.
POE/BTC – P0.et
Po niezwykle dynamicznych wzrostach z przełomu 2017/18 roku POE od trzech tygodni porusza się na południe. Spadki te dotarły w okolice technicznego wsparcia, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Obecnie kurs oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Techniczne poziomy oporów, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia ewentualnych reakcji podażowych znajdują się kolejno w okolicy ubiegłotygodniowych maksimów i dalej w okolicy tegorocznych maksimów.
IOT/USD – IOTA
Zgodnie z moją ostatnią projekcją, na skutek dynamicznych spadków rynek wybił dołem z ówczesnej konsolidacji. Późniejsze deprecjacja nie dotarła jednak w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 1.50 USD, gdyż już przy 2 USD pojawiła się silna reakcja popytowa. Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów rynek przetestował od dołu wcześniej pokonane wsparcie (teraz opór) a w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa.
W najbliższym czasie spodziewałbym się dalszych spadków i ponownego przetestowania poziomu 2.05 USD, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 1.50 USD. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż w dniu dzisiejszym rynek re-testując odrzucił również lokalny opór w okolicy poziomu 2.57 USD.
NEO/USD – NEO
Po bardzo silnych wzrostach przyszedł czas na jeszcze bardziej dynamiczne spadki. Mimo, że te trwały zaledwie dwa dni, to przyniosły one przecenę o ponad 52% sprowadzając kurs w okolice technicznego wsparcia (94 USD), gdzie w ubiegłą środę pojawiła się silna reakcja popytowa. Mimo to ostatecznie okazała się ona zbyt słaba by przywrócić wiarę w dalsze wzrosty. Od tego czasu NEO porusza się w trendzie horyzontalnym i nie wykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego przetestowania poziomu 94 USD.
DGB/USD – Digibyte
Digibyte po raz ostatni analizowałem w listopadzie. Zgodnie z tamtejszą projekcją rynek odrzucił testowany wówczas poziom wsparcia (0.0076) a na skutek późniejszych wzrostów pokonał opór (0.0255) i ustanowił nowe ATH. W pierwszy weekend stycznia pojawiła się jednak bardzo silna reakcja podażowa i od tego czasu obserwujemy dynamiczne spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic poziomu 0.0255 a to oznaczałoby przecenę o ponad 50% od obecnego poziomu.
By tak się jednak stało, rynek musiałby najpierw pokonać wsparcie w okolicy 0.0450 USD. Byśmy mogli rozważać trwały powrót do wzrostów kurs musiałby natomiast pokonać nie tylko lokalny opór 0.072 ale przede wszystkim znaleźć się powyżej 0.085 USD.
TRX/BTC – TRON
W tym przypadku nie zmieniło się zbyt wiele od mojej ostatniej analizy. Wówczas kurs oscylował w okolicy lokalnego oporu a ja wspominałem, że jeżeli strefa ta powstrzyma kupujących, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków. Jak napisałem tak też się stało.
Spoglądając jednak na interwał 4-godzinowy dostrzeżemy znaczne wyhamowanie tych spadków. Podaż ewidentnie nie ma siły by kontynuować tą tendencję. Mimo to, obecnie kurs znajduje się niejako w powietrzu (pomiędzy wsparciem a oporem) i biorąc pod uwagę możliwe spadki o kolejne 35% ostrożny byłbym z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji zakupowych.
BTG/USD – Bitcoin Gold
Od mojej ostatniej analizy BTG minęło już niemal 2,5 miesiąca. Od tego czasu sporo się zmieniło a sam Bitcoin Gold przeżywał wzloty i upadki. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że jego wartość wahała się w tym czasie od ok 150 do ponad 400 USD.
W chwili obecnej kurs co prawda znajduje się powyżej 150 USD lecz poniżej technicznego poziomu 210 USD.
Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że dopóki kurs nie znajdzie się powyżej 240 USD, ewentualne wzrosty stoją pod dużym znakiem zapytania.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Raz na jakiś czas, rynek robi coś tak głupiego, że zapiera dech w piersiach.” – Jim Cramer
Dzięki za NEO.
Dzięki za NEO.