Stało się! Rzec byśmy mogli, że jest dobrze a może być jeszcze lepiej. Na skutek ostatnich wzrostów kapitalizacja całego rynku kryptowalut przekroczyła w dniu dzisiejszym ćwierć biliona dolarów. Co więcej, wiele z altcoinów jest na fali wznoszącej i wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec aprecjacji. Cieszy mnie również fakt, że jest tak ogromne grono osób, które regularnie śledzą moje analizy. Coraz częściej spotykam się z słowami uznania co jeszcze bardziej motywuje mnie do dalszej pracy a dzięki Waszym sugestiom nie muszę nawet zastanawiać się, który instrument przeanalizować bo po raz kolejny podesłaliście ich tyle, że wypełniły niemal całą dzisiejszą ramówkę. Zaczynajmy…
LSK/USD – Lisk
Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek trwających od czwartku spadków kurs dotarł w okolice poziomu 8.15 USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo. Rynek dotarł bowiem zaledwie w okolice 11 USD, gdzie w dniu wczorajszym pojawiła się silna reakcja podażowa. Warto również zwrócić uwagę na ogromny wolumen, który wspierał te spadki.
Obecnie kurs oscyluje w okolice wspomnianego już poziomu 8.15 USD. Biorąc jednak pod uwagę dynamikę wczorajszych spadków oraz fakt, że znajdujemy się poniżej tej strefy, ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich (kupna). Sytuacja zmieniła się bowiem od ubiegłego tygodnia i osobiście uważam, że spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 6.75 USD.
LSK/BTC – Lisk
Spoglądając na notowania pary LSK/BTC zauważymy, że na skutek wczorajszych spadków kurs pokonał techniczne wsparcie 0.00105 i dotarł do 0.00095. Od tego czasu obserwujemy ruch w trendzie horyzontalnym pomiędzy tymi poziomami. Ponieważ technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne wybicie dołem. Jeżeli tak by się stało, ewentualne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.00055.
GAME/USD – GameCredits
Kurs GameCredits od połowy sierpnia br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że mimo, iż poziom 2,60 USD będący górnym ograniczeniem tej konsolidacji był testowany wielokrotnie, to późniejsze spadki zazwyczaj nie docierały do jej przeciwległego ograniczenia (1.10 USD). W zamian tego reakcje popytowe pojawiają się zazwyczaj w okolicy 1,50 USD. Dopóki kurs nie wybije w którąkolwiek ze stron ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji.
Tak jak pisałem już poprzednio, dopiero pokonanie poziomu 2.60 USD mogłoby otworzyć drogę do ewentualnych wzrostów.
GAME/BTC – GameCredits
W przypadku zestawienia z BTC zauważymy, że kurs od drugiej połowy czerwca porusza się dynamicznie na południe. Warto zwrócić uwagę jak dokładnie rynek re-testował większość pokonanych poziomów wsparcia: najpierw 0.0010 a następnie 0.0006. Zgodnie z moją poprzednią projekcją, również poziom 0.000355 został pokonany i mimo, że zakładany przeze mnie target (0.00015) nie został jeszcze zrealizowany, to w dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie co do dalszych spadków na tej parze.
XRP/USD – Ripple
Podobnie jak GameCredits, Ripple również porusza się w konsolidacji. W tym przypadku trwa ona jednak zdecydowanie dłużej. Warto również zwrócić uwagę na pro-wzrostową sekwencję kolejnych dołków. Biorąc pod uwagę niedawne pokonanie poziomu 0.22 USD, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. By kupujący mogli jednak przejąc kontrolę nad rynkiem na dłuższy czas, musielibyśmy najpierw pokonać poziom 0.30 USD będący górnym ograniczeniem całej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego może to nie być takie łatwe.
XRP/BTC – Ripple
Większych zmian nie zauważymy również na parze XRP/BTC. Pomimo, że zgodnie z moją poprzednią analizą kurs dotarł w okolice poziomu 0.000024, to reakcja popytowa, która się tam pojawiła była zbyt słaba by zmienić ogólne nastawienie rynku. Wręcz przeciwnie, od tego czasu obserwujemy bardzo wąską konsolidację.
DOGE/USD – DogeCoin
Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda sytuacja na DogeCoin. W ciągu niespełna dwóch dni kurs tej kryptowaluty wzrósł bowiem o blisko 80%. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.00277 co daje kolejne ponad 20%.
DOGE/BTC – DogeCoin
Równie optymistycznie wygląda również sytuacja w zestawieniu z BTC. W tym przypadku kurs w ciagu dwóch dni wzrósł o ponad 74% i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego przetestowania poziomu 0.00000031. Jak wspominałem już ostatnio, pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Pro-wzrostowo wygląda również techniczna sytuacja na Bitcoin Cash. Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs dotarł w okolice poziomu 900 USD a tam pojawiła się reakcja popytowa. Była ona na tyle silna, by kurs ponownie przekroczył poziom 1500 USD. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic 1800 USD. Myślicie, że Bitcoin i Bitcoin Cash mogą wzajemnie rosnąć bez wewnętrznego „konfliktu interesów” i walki o dominację? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.
BCH/BTC – Bitcoin Cash
Również w zestawieniu z BTC moja ubiegłotygodniowa projekcja sprawdziła się niemal idealnie. Zakładałem wówczas, że kurs dotrze w okolice poziomu 0.1050. Tak też się stało i to tam w ubiegły piątek pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek trwających od tego czasu spadków rynek pokonał już lokalny opór 0.17 i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.30.
GNT/USD – Golem
Nie wiem jak to się stało ale mimo, że analizy publikuję już od dłuższego czasu, to sytuację na Golemie opisuję dopiero po raz pierwszy. Taka popularna kryptowaluta a tu takie zaniedbanie. Hmm…a może nie aż tak popularna? Pomijając już te gdybanie warto zwrócić uwagę, że kurs od dłuższego czasu oscylował w okolice poziomu 1.18 USD. Od kilku dni obserwujemy jednak niemal nieprzerwane wzrosty i jeżeli tylko kupujący będą mieć wystarczająco siły by kontynuować te wzrosty, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.2850. Pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do znacznie większych wzrostów.
GNT/BTC – Golem
Nieco mniej optymistycznie wygląda sytuacja w zestawieniu z BTC. W tym przypadku kurs od pewnego czasu oscyluje w okolicy historycznych minimów. Odrzucenie tego wsparcia mogłoby jednak otworzyć drogę do wzrostów choć póki co to bardziej spekulacja niż analiza poparta technicznymi dowodami.
Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że byśmy mogli mówić o jakimkolwiek technicznym sygnale przemawiającym za potencjalnymi wzrostami, kurs musiałby najpierw pokonać najbliższy opór i utworzyć pro-wzrostową sekwencję coraz wyższych wierzchołków i dołków.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Jeśli nie zachowasz swoich zysków, nie będzie cię stać na opłacenie strat.” – Jack D. Schwager
Prosiłbym o analizę NXT, za miesiąc nadchodzi airdrop ignisa, chciałbym poznać wasze zdanie
Oczywiście, analiza pojawi się w przyszły czwartek tj. 30.11.2017 r.
Dzień dobry!
Kolejna konkretna opinia do wzięcia pod uwagę. Dobra robota Picasso.
Może następnym razem ZEC?
Miłego dnia życzę,
Piter
Dziękuję za miłe słowa Piter.
Oczywiście, już rozgrzewam moje pędzle i analiza ZEC/USD oraz ZEC/BTC pojawi się w przyszły czwartek.
Pozdrawiam 🙂
Prosiłbym o analizę NXT, za miesiąc nadchodzi airdrop ignisa, chciałbym poznać wasze zdanie
Oczywiście, analiza pojawi się w przyszły czwartek tj. 30.11.2017 r.
Dzień dobry!
Kolejna konkretna opinia do wzięcia pod uwagę. Dobra robota Picasso.
Może następnym razem ZEC?
Miłego dnia życzę,
Piter
Dziękuję za miłe słowa Piter.
Oczywiście, już rozgrzewam moje pędzle i analiza ZEC/USD oraz ZEC/BTC pojawi się w przyszły czwartek.
Pozdrawiam 🙂
Jak zwykle dobra robota 😀
Jeśli zmieści się w ramówkę to poprosiłbym o EMC2
Pozdrawiam
Lincoln
Jak zwykle dobra robota 😀
Jeśli zmieści się w ramówkę to poprosiłbym o EMC2
Pozdrawiam
Lincoln