Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 1.02.2018

Pierwszy dzień nowego miesiąca wiąże się z pojawieniem rankingu kryptowalut podsumowującego zmienność 30 najpopularniejszych kryptowalut na przestrzeni stycznia br. Kontynuując naszą małą tradycję, w dniu dzisiejszym oprócz coinów, o których analizę prosiliście mailowo i w komentarzach pod poprzednim artykułem, przyjrzymy się również jak wygląda obecna sytuacja techniczna na tych najbardziej zyskownych kryptowalutach. Zaczynamy!

NEO/USD – NEO

Dzięki wzrostom na poziomie 88% NEO zajęło pierwsze miejsce w styczniowym rankingu. Mimo to, początek lutego nie jest zbyt łaskawy dla posiadaczy tej kryptowaluty. Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek trwających od wtorku spadków kurs pokonał linię trendu wzrostowego co może świadczyć o możliwej dalszej deprecjacji. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się osunięcia w okolice 94 USD bądź nawet 80 USD.

Warto jednak zwrócić uwagę, że pierwsza reakcja popytowa mogłaby pojawić się już w okolice 113 USD. Jeżeli tak by się stało, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej.

Notowania NEO/USD od TradingView

LSK/USD – Lisk

Na przestrzeni stycznia Lisk umocnił się o 28% co dało mu 6 miejsce w styczniowym rankingu kryptowalut. Podobnie jak w przypadku NEO, początek lutego należy jednak do niedźwiedzi, ale po kolei…

Na skutek trwających od 7 stycznia br. spadków kurs pokonał linię trendu wzrostowego po czym osunął się aż w okolice technicznego wsparcia (15.50 USD), gdzie 17 stycznia pojawiła się silna reakcja popytowa. W efekcie trwających od tego czasu wzrostów doszło do re-testu wcześniej pokonanej linii trendu, gdzie wczoraj pojawiła się silna reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewałbym się pogłębienia obecnych spadków przynajmniej w okolice 19 USD. Pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do kontynuacji tej tendencji i ponownego przetestowania 15.50 USD bądź nawet 10.60 USD. Warto bowiem zwrócić uwagę, że ten ostatni poziom, mimo iż pokonany został już w połowie grudnia, to w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie).

Notowania LSK/USD od TradingView

STR/USD – Stellar Lumens

Dzięki wzrostom o 48% Stellar zajął 4 miejsce w styczniowym zestawieniu kryptowalut. Biorąc pod uwagę silna korelację występującą na rynku cyfrowych walut, nikogo nie zdziwi pewnie jak napiszę, że początek lutego nie jest najlepszy w wykonaniu tej waluty.

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek trwających od niedzieli spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Mimo to, strefa ta nie została trwale odrzucona i w obecnie również znajdujemy się w jej okolicy.

Jeżeli poziom ten zostałby tym razem pokonany, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania, niepokonanej jak dotąd (zielonej) linii tendencji wzrostowej.

Notowania STR/USD od TradingView

IOT/USD – IOTA

No i przyszedł czas na nieco mniej zadowalające analizy. IOTA staniała w styczniu o 36% dzięki czemu zajęła ona dopiero 24 miejsce w rankingu. Z bólem serca ale niestety…zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek nie tylko ponownie przetestował ale co gorsze, pokonał lokalne wsparcie w okolicy 2.05 USD. Jak wspominałem już ostatnio, z technicznego punktu widzenia mogłoby to otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 1.50 USD.

Notowania IOT/USD od TradingView

Nie wykluczone jednak, że nim to się stanie, pojawi się korekta wzrostowa, na skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu – 2.05 USD). Za pojawieniem się tam reakcji podażowej przemawiać może jednak fakt, iż poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Notowania IOT/USD od TradingView

STEEM/USD – Steemit

Dzięki wzrostom o 70 Steem zajął zaszczytne, drugie miejsce w styczniowym rankingu kryptowalut. Spoglądając na poniższy wykres warto jednak zauważyć, że prawdziwe, dynamiczne wzrosty trwały jedynie przez trzy pierwsze dni miesiąca. Wraz z osiągnięciem wyceny na poziomie 8.57 USD pojawiła się reakcja podażowa i przez zdecydowaną większość miesiąca (aż do teraz) kurs poruszał się w szerokiej konsolidacji.

Na skutek ponownego odrzucenie poziomu 6.70 USD, od ubiegłego czwartku znów obserwujemy spadki. W tym przypadku ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić, dokąd mogłyby one dotrzeć. Każdy impuls spadkowy kończył się bowiem na innym poziomie. Bez wątpienia, istotnymi poziomami wsparcia, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej są okolice 3.90 USD oraz 2.40 USD.

Notowania STEEM/USD od TradingView

NXS/USD – Nexus

Tu sytuacja bardzo mocno przypomina to co powyżej. Nexus również zajął wysokie, 3 miejsce w styczniowym rankingu kryptowalut. Nie powiem, że niezasłużenie bo przecież umocnił się o 56% ale…

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że o jakimkolwiek trendzie wzrostowym nie może tu być mowy. Wręcz przeciwnie. Podobnie jak w przypadku Steem wzrosty trwały jedynie kilka dni a przez zdecydowaną większość miesiąca obserwowaliśmy spadki. Wysokie miejsce w rankingu Nexus zawdzięczać może zatem jedynie temu, że spadki te były o wiele spokojniejsze przez co kurs nie zdążył wrócić do poziomów z początku stycznia.

Nie zdążył ale nie wykluczone, że tego nie zrobi. Na poniższym screenie dokładnie widać bowiem, że we wtorek pokonaliśmy istotne wsparcie w okolicy 4.40 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć właśnie w okolice poziomu 2.60 USD znosząc tym samym cały styczniowy wzrost.

Notowania NXS/USD od TradingView

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Również pro spadkowo wygląda sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash. Na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał lokalne wsparcie w okolicy 1400 USD i jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 900 USD.

Jedyną szansą, że do tego nie dojdzie mogłoby być pojawienie się silnej reakcji popytowej w okolicy 1180 USD choć biorąc pod uwagę, że jest to jedynie lokalna strefa spodziewam się jej pokonania. Nawet jeżeli powstrzyma ona spadki, to mogłoby się okazać, że wywoła to jedynie korektę, na skutek której dojdzie do re-testu pokonanego dziś poziomu 1400 USD.W

Notowania BCH/USD od TradingView

VEN/BTC – VeChain

Jako ostatni, na poprawę humoru VeChain. Pomimo trwających od ubiegłego tygodnia spadków, w tym przypadku sytuacja wygląda zdecydowanie bardziej optymistycznie. Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy bowiem, że deprecjacja ta zdecydowanie bardziej przypomina jedynie korektę aniżeli silny impuls. W związku z tym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej i powrotu do panującego trendu wzrostowego.

Nim to się jednak stanie, VEN może zanotować jeszcze delikatną przecenę i dotrzeć w okolice mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Ponieważ strefa ta znajduje się w okolicy lokalnego poziomu wsparcia, spodziewać moglibyśmy się tam pojawienia reakcji popytowej.

Notowania VEN/BTC od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wiedz co posiadasz i wiedz dlaczego to posiadasz.” – Peter Lynch

analizaAnaliza KryptowalutAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoin CashIOTALiskNEOnexusSteemitStellar LumensVeChain
Komentarze (0)
Dodaj komentarz