Portfel kryptowalut w WhatsApp, Telegram, FB Messenger i SMS!

1 521
Wuabit stworzył portfel kryptowalut dedykowany popularnym aplikacjom tekstowym w oparciu o API biznesowe tychże aplikacji. Na początek zespół koncentruje się na uruchomieniu portfela w aplikacji WhatsApp od Facebooka, lecz w przyszłości dojdą i inne aplikacje wraz z SMS.Portfel kryptowalut Wuabit

Niezależny, stacjonujący w Hiszpanii kryptowalutowy startup Wuabit pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym swobodny przepływ kryptowalut przez aplikacje do czatu.

Opracowywany portfel kryptowalut będzie działał na zasadzie prostych komend, krótkich wiadomości wymienianych z chat botem (“software agent”). Założyciel, CEO i CTO projektu, Manuel Polo powiedział w wywiadzie dla Cryptonews.com, że do WhatsApp zostanie dodany interfejs poprzez szeroko dostępne API. Chat bot jest wspierany przez AI (sztuczną inteligencję), a za pomocą krótkich komend: “Send”, “Receive”, “Balance” będziemy posługiwać się naszym portfelem.Polo dodaje:

Chatbot może zapytać o hasło dostępu, i wysłać OTP (one time password) do innego kanału (np. poprzez SMS).Założyciel także podkreśla, że jeśli popełnimy błąd w pisowni, to nic się nie dzieje:

Kiedy popełnisz błąd bądź napiszesz coś niezgodnego z zaprogramowanym umysłem chatbota, on po prostu da Ci o tym znać.

.

Krypto Czat

Aplikacje, które są na celowniku Wuabit to w pierwszej kolejności WhatsApp, następnie Telegram, Facebook Messenger i Viber. Również SMSy mają działać w tym systemie.

whatsapp
Kryptowaluty, które z kolei mają być obsługiwane przez portfel kryptowalut Wuabit to: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin, Dash, Ethereum i Tron. Zapewne, o ile nie stwarza to bariery technicznej, więcej kryptowalut zostanie dodanych w przyszłości, po fazie testowej.

CEO projektu zapowiedział, że planują uruchomić publiczną betę portfela w kwietniu, podczas której będzie obowiązywał bezwartościowy BTCt.

Wuabit

Projekt jest w fazie MVP (minimum viable product), pierwszej wersji produktu, którą deweloper finansuje z prywatnych funduszy. Wuabit prowadzi już rozmowy z inwestorami indywidualnymi w celu wsparcia projektu, lecz docelowo usługa ma zarabiać na siebie.

“Tam będą usługi premium i prowizje w usłudze,” – Polo podkreśla, nie uszczegółowiając.

Regulacje mogą okazać się olbrzymią przeszkodą, lecz Polo wyjaśnia:

To zależy od lokalnych praw w związku z przekazem pieniądza, ale dopóki nie będziemy przetrzymywać funduszy naszych klientów, jesteśmy bezpieczni. Niezależnie od tego, planujemy starać się o licencję pieniądza, aby móc rozwijać więcej atrakcyjnych usług,Idea Wuabit Wallet polega na zaszyfrowanych konwersacjach end-to-end, z telefonu na serwery backend, które nie przechowują kluczy prywatnych. Prawie wszystkie środki są przechowywane offline (cold wallet), z wyjątkiem drobnych środków na bieżące transakcje (hot wallet).

Jak Wam się podoba idea portfela kryptowalut Wuabit? Jak chętnie przekazywalibyście sobie środki, kryptowaluty przez aplikację WhatsApp? Zapraszamy do komentowania poniżej!

Youtube
Komentarze