Putin o kryptowalutach w telewizyjnym programie „Bezpośrednia Linia”

2 468

Putin mówi o kryptowalutach…

Prezydent Rosji Władimir Putin już nieraz opowiadał o swoim podejściu do kryptowalut na różnych wydarzeniach. Tym razem miał taką szansę podczas corocznego spotkania w formie „Pytań i Odpowiedzi” do rosyjskiego narodu w telewizji. Jeden z widzów spytał rosyjskiego prezydenta, jakie jest jego stanowisko co do własnej narodowej kryptowaluty. Słowa prezydenta mówiły, chociażby o rozwoju zjawiska na skalę globalną, a także braku możliwości stworzenia kryptowaluty państwowej, gdyż nie jest to pod żadną kontrolą państwową, a także waluty cyfrowe nie znają granic. Powiedział również:

„W większości krajów kryptowaluta nie jest środkiem rozliczeniowym. Centralny Bank Federacji Rosyjskiej uważa, że ​​kryptowaluty nie mogą być środkiem płatniczym, rozliczeniowym ani magazynem wartości. Te waluty nie są w żaden sposób zabezpieczone. „

Pojawił się nawet temat górnictwa, które zostało określone przez Putina jako sprawa nieuregulowana. Jednocześnie podkreślił, że podchodzi do miningu w sposób ostrożny. Putin również zwrócił się do spraw międzynarodowych, mówiąc o możliwościach ominięcia sankcji gospodarczych poprzez kryptowaluty.

Program „Bezpośrednia Linia z Władimirem Putinem” to produkcja telewizyjna, która ma miejsce już od wielu lat, w której różne osoby zadają pytanie Prezydentowi Federacji Rosyjskiej. Niejednokrotnie obarczano ten program za ustawione pytania i z góry narzucony scenariusz. Rosja w ostatnim czasie działa na międzynarodowym rynku kryptowalut, chociażby ze względu na ostatnie kontakty z Iranem i podzielanie wprowadzenia do handlu międzynarodowego walut cyfrowych. W maju tego roku do Dumy Państwowej złożono trzy projekty ustaw związanych ze wspomnianym rynkiem. Jeden z nich odnoszący się do rozproszonego górnictwa rosyjskiego został odrzucony ze względu na termin „kryptorubel” ale dwa pozostałe w zakresie „cyfrowych aktywów finansowych” oraz „prawa cyfrowego” zostały przyjęte. Rosyjskie władze dalej idą w kierunku regulacji rynku. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy sądzicie, że Rosja może rozwinąć ten rynek we własnym kraju? Zapraszamy do dyskusji. Poniżej przedstawiamy wideo ze wspomnianego programu TV:

Komentarze