Kryptowaluty przedmiotem dyskusji w amerykańskim Kongresie

Kryptowaluty jako temat dyskusji Kongresu USA

Środa w tym tygodniu wprowadziła ciekawą dyskusję wśród cżłonków Podkomisji Rynku Kapitałowego, Papierów Wartościowych i Inwestycji. Podczas spotkania wielu przedstawicieli akademickich i branżowych i ich wypowiedzi podkreśliły rozbieżne opinie na temat technologii. Jak powiedział Randy Hultgren:

„Kongres ma obowiązek zapewnić ochronę inwestorów bez nadmiernego zapobiegania wzrostowi”

Maloney, która jest liderem Demokratów w podkomisji, wyjaśniła, że ​​pracuje nad ustawą nadzorującą kryptowaluty, która dotyczyłyby giełdy oferujące usługi handlowe dla zasobów cyfrowych. Bill Huizenga będący przewodniczącym Podkomisji ds. Rynków kapitałowych, Papierów Wartościowych i Inwestycji podkreślił działania organu:

„Ten panel, ten Kongres nie będzie siedział bezczynnie z brakiem ochrony inwestorów”

Oczywiście pojawiły się bardzo nieprzychylne wypowiedzi dotyczące kryptowalut co oznajmił np. dr Chris Brummer, profesor prawa w Georgetown University Law Center, który doradził ostrożność na tym froncie. Odpowiadając na pytania wielu wyborców o tym czy warto wchodzić w temat kryptowalut podczas spotkania odpowiedział:

„Z pewnością powiedziałbym, że biorąc pod uwagę złożoność wielu z tych instrumentów, jest to bardzo niebezpieczne”

W kontrze do tych słów wystąpił inny członek Tom Emmer – członek Kongresowego Klubu Blockchain, który docenił potencjał związany z tym rynkiem ale jednocześnie skarcił wielu członków, którzy nie znają się na sprawie mając podejście do stworzenia regulacji. Emmer zauważył, że potencjał blockchaina w otwieraniu dostępu do kapitału jest „czymś, co powinni doceniać Demokraci i Republikanie”. Wyraził także pozytywny nastrój w porównaniu z niektórymi panelistami, którzy twierdzili, że potrzebna jest większa jasność wokół obowiązujących obecnie przepisów w porównaniu do nałożenia nowych reguł na kryptowaluty. Inny członek Tedd Budd wyraził się, że brak działania w zakresie regulacji może spowodować umniejszeniu reputacji organów państwowych Stanów Zjednoczonych w zakresie rynków finansowych i technologicznych.

Przypomnijmy, że do tej pory odbywały się chociażby debaty w senacie USA, gdzie dyskutowano również o potrzebach stworzenia prawa dla tego rynku. Jakie będą dalsze konsekwencje o tym będziemy pisać w przyszłości. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video z dyskusji (j.angielski):

 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze