„Grube ryby” widzą przyszłość w blokchainie. I ostrzegają przed bankructwami banków

Naczelnik Banku Anglii, Mark Carney, przyznał wczoraj, że prowadzenie rejestrów finansowych opartych na blokchainie radykalnie zmieni bankowość. Ważna dla świata finansów postać widzi w technologicznych zmianach przyszłość dla sektora, ale zdaje sobie sprawę z problemów, jakie może to spowodować.

Na wielu płaszczyznach technologia zaoferuje nam wspaniałe rzeczy. Ludzie dostaną łatwiejszy dostęp do swoich pieniędzy, które będą bezpieczne. Zmiany mogą być jednak tak duże, że fundamentalnie zmienią sektor bankowości. Zwiększy się ryzyko bankructw tradycyjnych banków.

Powiedział podczas konferencji G-20 na temat tego, jak zmiany technologiczne wpływają na finanse.

Przedstawiciele największych 20 gospodarek na świecie spotkali się w niemieckim Wiesbaden, żeby porozmawiać o przyszłości świata finansów. Jednym z najważniejszych tematów spotkania ma być blokchain.

Bank Anglii pracuje nad rozwojem własnego blokchaina, który ma usprawnić pracę instytucji finansowych. Nad podobnymi rozwiązaniami pracują banki centralne z Kanady, Japonii, Rosji i Unii Europejskiej.

W zeszłym tygodniu, jedna z najważniejszych firm audytorskich na świecie – Accenture, ogłosiła raport, z którego wynika, że wprowadzając nowoczesne technologie oszczędności dla sektora bankowego będą liczone w miliardach dolarów rocznie.

Komentarze