Bitcoin i dolar australijski jak równy z równym.

1 200

Australia oficjalnie potwierdziła, że od 1 lipca będzie traktować Bitcoina na równi z dolarem australijskim.

Kraj kangurów w swoim budżecie na 2017-18 przewiduje traktowanie kryptowalut tak jak pieniądza fiducjarnego (FIAT). Giełdy odetchną z ulgą, ponieważ będzie im łatwiej działać a do tego skończy się sytuacja z podwójnym opodatkowaniem GST(Goods and service tax) czyli podatkiem od dóbr i usług. Do tej pory użytkownicy płacili podatek podczas zakupu Bitcoina i drugi raz podczas wymieniania go na towar bądź usługę. Właśnie to było powodem zamknięcia niektórych australijskich firm w 2014 roku.

Usunięcie podwójnego opodatkowania wirtualnych walut

Rząd uprości funkcjonowanie w Australii nowym, innowacyjnym, kryptowalutowym biznesom. Od 1 Lipca 2017, zakup wirtualnej waluty nie będzie przedmiotem GST, pozwalając wirtualnym walutom być traktowanym tak jak gotówce dla celów GST. Obecnie, konsumentów używających wirtualnych walut GST może dotyczyć dwukrotnie:raz podczas zakupu wirtualnej waluty i jeszcze raz w czasie użycia jej w wymianie na inny towar bądź usługę podlegające GST.

budget.gov.au

Dodatkowo australijski Living Room Of Satoshi na swoim twitterze poinformował, że ich projekt posłużył do opłacenia domowych rachunków o wartości ponad 5 milionów dolarów w Bitcoinie.

Startup z Brisbane pozwolił Australijczykom opłacić 5 milionów dolarów za rachunki domowe przy pomocy Bitcoina.

Startup z wyjątkową nazwą, Living Room of Satoshi, stworzył serwis, który przy użyciu Bitcoina pozwala opłacić każdy rachunek możliwy do opłacenia przez platforme BPay. W tym zawierają się płatności telekomunikacyjne, za elektryczność, gaz, opłaty szkolne, wodę i karty kredytowe

 

Business Insider

 

Komentarze