Bermudy chcą przyciągnąć inwestorów w kryptowaluty

612

Raj dla biznesu kryptowalutowego?

Ten mały kraj znany jest ze swojej podatkowej liberalizacji dla biznesów. Teraz władze tego kraju nie chcą być w tyle również co do kryptowalut i rozpoczynają dyskusję nad krajowymi regulacjami. Projekt ustawy o biznesie w branży kryptowalut został przedstawiony, pomimo, że na Świecie nie było jeszcze takiego dokumentu wydanego przez jakikolwiek rząd. Ustawa definiuje „działalność wirtualnej waluty” jako świadczenie następujących czynności: wydawanie, sprzedawanie lub umarzanie wirtualnych monet, tokenów lub każdej innej formy wirtualnej waluty. Obejmuje to działalność ICO w imieniu klientów. Ustawa obejmowałaby również dostawców usług płatniczych, określanych jako: „osoba, której działalność obejmuje świadczenie usług w zakresie transferu funduszy”. Jak powiedział minister Wayne Caines:

„Obejmowałoby to również wymianę wirtualnych walut, wirtualne portfele walutowe i dostawców wirtualnych usług walutowych, definiowane jako każda firma dostarczająca społeczeństwu określone usługi związane z wirtualną walutą. Ustawodawstwo zajmie się powiązaniem kryptowaluty i  walut typu fiat, zapobiegając oszustwom i manipulacji na rynku, integralności właścicieli kryptowalut, jasnym opisom ryzyk dla potencjalnych inwestorów. Rządowi trudno jest nadążyć za liczbą osób, które chcą przyjechać na Bermudy, ponieważ planujemy regulować wirtualną walutę.”

Ustawodawstwo w kontekście ICO będzie wymagało zgody Ministra Finansów na przedsięwzięcie. Wydawcy ICO będą musieli zbierać, weryfikować i przechowywać informacje o tożsamości klientów. W przyszłym miesiącu jest planowana dyskusja na temat wyprowadzonych pomysłów. Organ finansowy tego kraju zachęca inwestorów do ostrożnego myślenia i zachowania uwagi przy ich odpowiedzialności za swoje działania w tym coraz bardziej dynamicznym i złożonym rynku.

Bermudy obok wielu innych krajów pracuje nad swoimi krajowymi regulacjami rynku kryptowalut. W zeszłym roku Premier Bermud i minister finansów David Burt uruchomili Blockchain Task Force. Objęła ona prawną i regulacyjną grupę roboczą, mającą na celu, że kraj stworzy przyjazne dla blockchaina środowisko dla zainteresowanych organizacji i startupów. Niestety podejście niektórych krajów nie jest tak pozytywne wobec walut wirtualnych jaką chcą stworzyć to wyspiarskie państwo.

Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze