Halloweenowe kryptoniespodzianki: w co inwestować w listopadzie 2023?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Nawet jeśli listopad zapowiada się na rynku kryptowalut nieco mniej przebojowo niż miniony „Uptober”, to jednak da się już teraz dostrzec pewne okazje.

Warto pamiętać, że wciąż jeszcze daje o sobie znać rynek niedźwiedzia, choć największe waluty od niedawna odnotowują wzrosty.  W listopadzie możemy mieć do czynienia z nieznacznymi spadkami, które mimo wszystko pozwolą zachować stabilną sytuację na rynku. Nie są to jednak spadki, które mogłyby wystraszyć inwestorów nawet tuż po Halloween.

Teraz jest dobry moment na rozglądanie się za kryptowalutami, które mają widoki na wzrost w możliwej do przewidzenia przyszłości. W tym artykule podzielimy się własnymi spostrzeżeniami, jakie coiny mogą przynieść dobrą wróżbę w listopadzie 2023. Oprócz legendarnego Bitcoina i ambitnej Solany w rolach głównych wystąpią altcoiny: Bitcoin Minetrix i przebojowy Meme Kombat.

Bitcoin (BTC)

Od połowy października Bitcoin nie przestaje nas zaskakiwać, i to pozytywnie: cena legendarnego coina przebiła już 34 000 USD, co oznacza, że BTC zaliczył spektakularny wzrost o całe 26,8% w ciągu jednego miesiąca. Warto wspomnieć, że to największa zwyżka od stycznia, kiedy wartość kultowej waluty wzrosła aż o 39,6%. Na wykresie cenowym Bitcoina widać, że na przestrzeni ostatnich siedmiu dni układa się on w kształt trójkąta, przy czym punkt oporu na poziomie 35 000 USD został już przekroczony.

fot. materiały partnera

Takie wzory zwykle wskazują na to, że tendencja zwyżkowa ulega zatrzymaniu, by po chwilowej stabilizacji cena zaczęła znów piąć się w górę. Cena Bitcoina już przebiła się przez próg 35 000 USD, co pozwala sądzić, że tendencja wzrostowa utrzyma się i Bitcoin konsekwentnie zmierza do kolejnego kamienia milowego, czyli do 40 000 USD.

Najnowsze dane wskazują, że w ciągu ostatniej doby Bitcoin odnotował nieznaczny spadek wartości o 0,13%, co tylko potwierdza przytoczoną wyżej teorię o chwilowej stabilizacji. Trójkątne wykresy często wskazują na kontynuację tendencji zwyżkowej, ale zawsze jest możliwość, że zamiast iść w górę, wykres załamie się i cena spadnie.  Dlatego w najbliższych dniach inwestorzy powinni mieć oko na $BTC, żeby nie dać się zaskoczyć jak w tunelu strachów.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX)

Właśnie zaczęła się 5 runda przedsprzedaży, a w minionych czterech Bitcoin Minetrix zgarnął już ponad 3 miliony dolarów. Imponujące wyniki na etapie presale wskazują na wysokie zainteresowanie inwestorów, których przyciągnęła przede wszystkim innowacyjna koncepcja Stake-to-Mine, dzięki której kopanie Bitcoina stanie się dostępne niemalże dla wszystkich.

W ramach projektu Bitcoin Minetrix użytkownicy zbierają punkty zwane Mining Credits, które następnie można wymienić na moc obliczeniową potrzebną do kopania Bitcoina. Punkty zbiera się poprzez zakup i staking natywnej kryptowaluty projektu, $BTCMTX. W obecnej rundzie presale token kosztuje 0,0114 USD.

fot. materiały partnera

Dzięki opartym na blockchainie Ethereum smart kontraktom użytkownicy mogą stakować $BTCMTX od razu po zakupie waluty i w ten sposób uzyskać pasywny dochód. Na chwilę obecną staking Bitcoin Minetrix jest bardzo opłacalny: roczna stopa zwrotu wynosi bowiem aż 204%. Posiadacze stakowanych tokenów mogą też zbierać punkty za kopanie w chmurze. Tokenizacja kredytów poprawia bezpieczeństwo użytkowników i transparentność całego procesu. Za zdobyte kredyty można, jak wspominaliśmy, kupić moc obliczeniową niezbędną do wykopania Bitcoina w chmurowym ekosystemie. W ten sposób użytkownik zyskuje czas na kopanie, by później przeliczyć własny wysiłek na konkretne zyski.

Dzięki tej strategii kopanie w chmurze staje się bardziej dostępne, szczególnie dla uczestników, którzy do tej pory byli z tego procesu wykluczeni przez brak doświadczenia, wiedzy, środków lub sprzętu. Podaż $BTCMTX wynosi cztery miliardy tokenów, z czego 2,8 miliarda zostanie zaoferowane w dwudziestu rundach przedsprzedaży. Twórcy projektu zakładają, że pod koniec przedsprzedaży uda im się osiągnąć hard cap w wysokości 33,46 milionów dolarów.

Solana (SOL)

$SOL w chwili obecnej osiąga cenę 43,89 i wygląda na to, że dobra passa tej kryptowaluty jeszcze trochę potrwa. Jako że Solana od początku wyraźnie zaznacza swoją obecność w sektorze blockchain, krążą opinie, że jeśli ten trend się utrzyma, wartość tokena może w ciągu najbliższych tygodni dobić do 50 dolarów. W takim tempie $SOL może za kilka lat dogonić legendarne Ethereum. Dostępne analizy rynkowe wskazują na to, że $SOL wciąż jest na mocnej fali wznoszącej. Mocna strefa wsparcia oscylująca między wartością 31 a 32 dolarów wskazuje na to, że cena waluty będzie nadal rosła, o ile na rynku nie nastąpi istotna korekta rynkowa. 

fot. materiały partnera

Podróż Solany w stronę 50 dolarów wspiera rosnące zaangażowanie twórców projektu i imponujące wskaźniki w analizie on-chain. Dlatego też można wnioskować, że perspektywy dla waluty Solana rysują się w jasnych barwach. Posiadacze tokena mogą czuć się usatysfakcjonowani. To dla nich dobry czas.

Zobacz też: Solana (SOL) królową altcoinów. Co spowodowało że kryptowaluta radzi sobie lepiej niż BTC i ETH?

Meme Kombat (MK)

Meme Kombat to szczególny rodzaj tokena, który łączy mechanikę Stake-to-Earn z rosnącym potencjałem memecoinów. Kryptowaluta wykorzystuje technologię blockchain w połączeniu ze sztuczną inteligencją, tworząc arenę walk, na której użytkownicy mogą wystawiać do bitwy postaci z ulubionych memów.

Projekt właśnie zebrał swój pierwszy milion dolarów w trwającej wciąż przedsprzedaży. Posiadacze tokenów zdobywają nagrody za udział w projekcie, ale mogą też obstawiać wyniki pojedynków na arenie i sami wystawiać je do walki, grając przeciwko sobie nawzajem lub z komputerem. Obstawianie w tym przypadku to dobry pomysł, bo nad bezpieczeństwem, transparentnością i uczciwością zakładów czuwa technologia blockchain i sztuczna inteligencja. Twórcy projektu wyjaśniają swoje podejście w roadmapie, w której opisano nowe tryby gry, nagrody, rodzaje pojedynków i inne planowane w przyszłości rozszerzenia. Uczestnicy etapu presale mogą już teraz liczyć na zwrot w wysokości 112%.

fot. materiały partnera

W przedsprzedaży zaoferowano 50% (60 milionów) z całej podaży 12 milionów tokenów $MK. W tej chwili cena jednego tokena wynosi 0,1667 USD, a hard cap ustalono na poziomie 10 milionów dolarów. Dziesięć procent całej puli zostanie przeznaczone na zapewnienie płynności na giełdach DEX, zaś kolejne trzydzieści  procent stanowi pulę na nagrody za staking i udział w pojedynkach na arenie. Ostatnie dziesięć procent twórcy postanowili przeznaczyć na nagrody dla społeczności wspierającej projekt. To swego rodzaju bonus lojalnościowy, mający zachęcić do dalszej aktywności na platformie i w mediach społecznościowych.

Podsumowanie

Choć Bitcoin jest wciąż niekwestionowanym numerem jeden na rynku krypto, dobrze jest rozważyć dywersyfikację portfela i skusić się na któryś z konkurencyjnych tokenów. W segmencie kryptowalut zapowiada się dobry czas, szczególnie w oczekiwaniu na nadchodzący halving Bitcoina. Podczas hossy waluty o ustabilizowanej renomie zwykle zyskują na wartości i zachowują się zgodnie z rynkowymi prognozami. Zazwyczaj nie charakteryzują ich chaotyczne ruchy cenowe typowe dla całkiem nowych tokenów.

Nowinki mają jednak swoje plusy: pierwsi odważni inwestorzy mogą zwykle liczyć na przebicie rzędu od 5 do 500x z uwagi na niską kapitalizację i spory potencjał wzrostu. Dlatego dobrym pomysłem może być połączenie różnego rodzaju aktywów w portfelu. Może skusić się na ulokowanie części kapitału w znanych kryptowalutach, a część środków przeznaczyć na nowe coiny? Wtedy mniejsza szansa, że nieprzewidziane ruchy giełdowe spłatają nam halloweenowego psikusa.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze