Błyskawiczny boom czy puste obietnice? Zakup tych memecoinów w okresie bessy okazał się zyskowny

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Memecoiny znów są na fali, a ich pozorna bezużyteczność nie zniechęca inwestorów do zakupów. Trwająca hossa jest owocna dla kupujących, którzy zdecydowali się nabyć memecoiny podczas rynku niedźwiedzia. Monety memowe $BONK i $ORDI odnotowują trzycyfrowe wzrosty względem pierwszego i drugiego kwartału tego roku, a po piętach depcze im Meme Kombat – nowy token dostępny w przedsprzedaży.

$BONK udowadnia, że memecoiny z Shiba Inu wciąż są na topie

$BONK to kolejny token inspirowanych memami z psem Shiba Inu. Moneta została uruchomiona w Solana Program Library (SPL) pod koniec 2022 r. i airdropowana do użytkowników Solany (przeznaczono na to 50% całkowitej podaży). Obecnie $BONK uznawany jest za jedną z najbardziej dochodowych monet w tym ekosystemie. Momentem kluczowym dla wzrostu ceny kryptowaluty stał się jej debiut na głównych platformach CEX.

fot. materiały partnera

Cena $BONK w styczniu 2023 r. wyniosła 0,00000487 $, zaliczając ponad 4000% wzrost względem pierwotnego kursu. Obecnie cena tokena wynosi 0,00000297 $ zaliczając regularne wzrosty licząc od ostatniego tygodnia października. Twórcy memecoina zaliczają go do najlepszego tokena w ekosystemie web3, którego można wykorzystać do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, płatności, gier i handlu.

Meme Kombat coraz bliżej osiągnięcia kolejnego celu przedsprzedaży

Dobiegła końca kolejna 7-dniowa faza przedsprzedaży Meme Kombat, a cena tokena $MK wzrosła do 0,205 $. Inwestorzy są zachęcani do kupna monet we wczesnej fazie presale. Od razu po finalizacji transakcji kupujący mogą rozpocząć staking monet i skorzystać z przedsprzedażowego APY kształtującego się na poziomie 606%.

fot. materiały partnera

Zakupione tokeny mogą przynosić pasywny dochód w formie nagród dodawanych do portfela w ramach stakingu lub zostać wykorzystane do obstawiania gier na wirtualnej arenie walk Meme Kombat. Zaplanowano już pierwsze dwa sezony bitew, które rozpoczną się kolejno po zakończeniu przedsprzedaży.

O stabilność ceny tokena $MK po zakończeniu presale ma zadbać tokenomika, w ramach której 10% całkowitej podaży monety zostanie przeznaczone na zapewnienie płynności na zdecentralizowanej giełdzie. Dodatkowo użytkownicy będą zachęcani do stakingu monety i tym samym zmniejszania jej podaży w obiegu. Do tego celu przeznaczono kolejną dużą pulę podaży, które będzie dystrybuowana w formie nagród dla społeczności oraz inwestorów.

Cena $ORDI szybuje po debiucie na Binance

Token $ORDI jest doskonałym dowodem na to, że premiera na uznanej giełdzie może mieć gigantyczny wpływ na wzrost jej wartości. W dniu premiery na Binance (7 listopada 2023 r.) cena $ORDI w godzinach porannych wynosiła 7,39 $, aby na koniec dnia osiągnąć fenomenalne 13,15 $. To wzrost o prawie 78% w mniej niż 24 godziny.

Obecnie kurs $ORDI kształtuje się na poziomie 23,97 $ (stan na 17 listopada 2023 r.) i wydaje się wracać do maksimów, jakie odnotowywał memecoin na początku maja 2023 r. Poniższy wykres przedstawia, jak kształtowała się cena $ORDI od debiutu tokena w maju 2023 r.

fot. materiały partnera

Moneta memowa $ORDI wykorzystuje protokół $ORDInals, aby zapisywać informacje, takie jak obrazy, dźwięk czy teksty do każdego Satoshi, czyli najmniejszej jednostki Bitcoina. Nie ma wewnętrznej wartości, ale zyskuje sporą popularność dzięki innowacyjnemu podejściu.

To także pierwszy token BRC-20 na blockchainie Bitcoin i podobnie jak w przypadku BTC, jego podaż liczy 21 milionów monet. $ORDI zyskuje coraz większe zaufanie inwestorów, a jedna z prognoz cen wskazuje, że token może osiągnąć cenę 48,06 $ w ciągu dwóch kolejnych lat.

Niska cena wejścia, duży potencjał wzrostu i spore ryzyko 

Memecoiny czerpią swoją wartość z popularności i spekulacji. Tak duże ryzyko towarzyszące zakupowi monet memowych jest jednak wynagradzane niską ceną tokenów oraz sporym potencjałem zysku, które w przypadku omawianych w tym artykule $ORDI i $BONK są nawet trzycyfrowe.

Monety memowe $ORDI i $BONK to także dowód na to, że tanie zakupy podczas bessy mogą stać się stałym elementem dywersyfikowania aktywów, trzeba jednak śledzić trendy i wykresy na kryptogiełdach. Jednym z najnowszych memecoinów do przedpremierowych zakupów jest $MK. Nabyte aktywa można przekazać na staking i pasywne zdobywanie nagród lub przeznaczyć do obstawiania wyników walk postaci z memów na wirtualnej arenie bitewnej.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze