Kantory kryptowalut

Kryptowaluty są przez coraz większą część społeczeństwa uważane za jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji, dających spory zysk, o wiele większy niż akcje czy obligacje, nie porównując już do lokat bankowych. Chęć zainwestowania w te aktywa sprawia, że coraz więcej osób zastanawia się gdzie najlepiej zakupić swoje pierwsze coiny? Odpowiedzią na to pytanie są kantory kryptowalutowe.

Kantory kryptowalut online i stacjonarne

Kantory kryptowalutowe są to miejsca bądź platformy. Możemy za ich pomocą dokonać zakupu lub sprzedaży kryptowalut przy użyciu pieniądza fiducjarnego, a także walut cyfrowych. Kantory dzielimy na te online i stacjonarne. Nie różnią się one specjalnie od zwykłych kantorów handlujących walutami takimi jak EUR, USD, PLN.

Decydując się na zakup Bitcoina, Ethereum czy też innych kryptowalut w kantorach, cała transakcja przebiega bez uczestnictwa pośredników. Każda firma posiadająca kantor ma własny system obliczania kursów coinów. Ich zyskiem jest różnica między kursem kupna i sprzedaży.

Prostota i bezpieczeństwo

Kantory kryptowalutowe, przede wszystkim te stacjonarne cechuje prostota i bezpieczeństwo. W Polsce największą szansą na znalezienie kantoru jest udanie się do jednego z głównych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Jednak z każdym rokiem pojawia się ich w Polsce coraz więcej. W kantorach stacjonarnych podczas transakcji do 1000 euro zyskujemy też anonimowość, ponieważ do tej kwoty nie musimy podawać naszych danych osobowych. Przy większych transakcjach będziemy musieli natomiast się wylegitymować.

W przypadku kantorów online konieczność weryfikacji jest już najczęściej przy transakcjach w kwocie  1000 PLN.

Kantory dla każdego

Mimo, że kantory kryptowalutowe są postrzegane przez wiele osób jako jako miejsca dla doświadczonych inwestorów, w rzeczywistości są one również świetnym miejscem dla każdego, kto stawia pierwsze kroki w tej branży. Wbrew pozorom dokonanie transakcji jest bardzo proste – wystarczy wskazać ilość waluty, którą zamierzamy sprzedać lub kupić, a następnie dokonać płatności. Zakupione kryptowaluty można przechowywać zarówno w swoim portfelu krypto walutowym, jak i możemy wysłać je na giełdę krypto walutową. W kantorach pracują też najczęściej doświadczone osoby, które chętnie pomogą postawić pierwsze kroki w kryptowalutowym świecie.

Wybór kantoru

Wybierając kantor, do którego się udamy, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy takich jak przede wszystkim bezpieczeństwo, kursy wymiany oraz dostępność różnych rodzajów kryptowalut, które możemy u niego zakupić. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kantorów kryptowalut funkcjonujących na polskim rynku jest sieć FlyingAtom. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w obsługiwaniu transakcji finansowych i wymianie walut i stawia duży nacisk na profesjonalną i fachową obsługę klienta. Biura FlyingAtom znajdziecie w 12 polskich miastach.

Komentarze