22.01.2018 Blockchain Meetup Łódź #9: EOS, bezpieczeństwo w krypto

Już w najbliższy poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. odbędzie się spotkanie organizowane przez grupę Regnarson z cyklu Blockchain Meetup Łódź. Będzie to pierwszy w tym roku, a dziewiąty w historii meetup z tej serii poświęcony tematyce kryptowalut. Tym razem tematem przewodnim będzie platforma EOS oraz bezpieczeństwo zarówno pod względem sieci jak i portfeli kryptowalutowych. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Łodzi na ulicy Targowej 35 o godzinie 18:00.

W poniedziałek 22.01 w Łodzi odbędzie się pierwszy w tym roku meetup poświęcony technologii blockain. Tematem przewodnim spotkania będzie bezpieczeństwo oraz system EOS. Wstęp jest darmowy i wszyscy goście będą mile widziani.

Line – up

18:00 – 18:40 – Janusz Zieliński z tematem: „Bezpieczny portfel Bitcoin, jak nie paść ofiarą kradzieży

18:40 – 18:50 – Przerwa techniczna

18:50 – 19:40 – Jakub Zarembinski z tematem: „EOS – the next step in smart-contracts?

19:40 – 19:50 – przerwa techniczna

19:50 – 20:30 – Kamil Kostrzewski z tematem: „Jak chodzić, by się nie nadziać? O bezpieczeństwie w kryptosieci

20:30 – przerwa (pizza, beer & networking)

Prelegenci i ich prezentacje

Janusz Zieliński – Entuzjasta kryptowalut od 2012 roku, związany z BitHub.pl od samego początku obejmując stanowisko analityka kryptowalut. Skupia się w swoich artykułach na przekazywaniu wiedzy w zrozumiały dla każdego sposób jak chociażby w serii wpisów pt. „Podstawy” lub „Kryptowaluty i kryptografia”, które były cytowane m.in przez Forsal i Gazeta Prawna.

Temat:  „Bezpieczny portfel Bitcoin, jak nie paść ofiarą kradzieży.”

W świecie kryptowalut gdzie nie ma pośrednika takiego jak bank użytkownicy sami odpowiadają za bezpieczeństwo swojego skarbca. W tej prelekcji przedstawię jakie środki ostrożności należy zastosować aby nie martwić się o swoje pieniądze. Opiszę różne rozwiązania wraz z ich zaletami i wadami oraz poruszę temat dobrych nawyków zwiększających bezpieczeństwo.

Jakub Zarembiński  doświadczony w zakresie finansów korporacyjnych i rozwoju oprogramowania. Z technologią blockchain związany już od 2013 roku. Swoją przygodę rozpoczął od Bitcoina, ale szybko zdał sobie sprawę z jego wad i przeniósł swoją uwagę na rozwiązania alternatywne. Obecnie współzałożyciel Tokeniki, firmy informatycznej zajmującej się budowaniem zdecentralizowanych aplikacji i rozwiązań do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Temat: „EOS – kolejny krok w smart kontraktach?”
Prelekcja dotyczyć będzie nowej platformy smart kontraktów o nazwie EOS. Zaczniemy od koncepcji zdecentralizowanej aplikacji, a następnie przedstawimy EOS jako próbę zaspokajania potrzeb prawdziwych firm. Przejrzymy główne cechy EOS, a także omówimy zarówno jego mocne, jak i słabe strony. Na zakończenie opiszemy, w jaki sposób EOS pasuje do krajobrazu blockchainu.

Jak zawsze zadaliśmy organizatorom pytania dotyczące meetupu.

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu poruszane będzie na dwóch wystąpieniach bezpieczeństwo, zarówno portfela jak i poruszania w sieci. Powodem jest napływ nowych użytkowników i chęć ich edukacji? Czy uważa Pan, że bezpieczeństwo jest ważnym aspektem i powinno się o nim przypominać nawet „starym wyjadaczom”?

Tak, główny powód to fakt, że co raz więcej nowych ludzi wchodzi w ten świat i nie wie jak się poruszać. Druga kwestia, że Ci co są od miesięcy często z wygody łamią podstawowe dobre praktyki, jak nie trzymanie coinów na giełdach, i im również warto przypomnieć co, jak i dlaczego w kwestiach bezpieczeństwa należy robić. Zwłaszcza że sporo osób zgromadziło już znaczne sumy w krypto i ich strata byłaby naprawdę bolesna.

Tematyka Smart contracts jest niewątpliwie ciekawym tematem, poruszana będzie pod kątem platformy EOS. Będzie to wykład skierowany głównie do przedstawicieli firm, którymi ma się zająć EOS czy można liczyć również na przybliżenie samej zasady działania smart kontraktów w kontekście zwykłego użytkownika?

Chcemy przedstawić EOS jako platformę. To w jaki sposób może ona namieszać na rynku, poprzez właśnie to, że będzie pozwalać na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji o dużej wydajności. Tam kryptokotki nie będą wywoływać zapchania całej sieci. Jest to jeden z bardziej obiecujących projektów i warto się mu przyglądać.

Jak wiadomo nowy rok zawsze niesie ze sobą nowe postanowienia. Jakie postanowienia postawiła sobie grupa odpowiedzialna za blockchain meetup Łódź w 2018 roku?

Mamy postanowienia, mamy też wyzwania. Co raz więcej ludzi przychodzi na spotkania i jest problem pomieścić ich w naszym biurze. Naszym, mam na myśli firmy Ragnarson, które organizuje te eventy od początku. Przydałaby się pewnie więc nowa, większa miejscówka. Oprócz tego staramy się aby prezentacje były w języku angielskim, aby można je było potem nagrane puścić w świat i z przekazywanej wiedzy korzystali nie tylko łodzianie, ale cały świat. Chcemy też w 2018 zapraszać anglojęzycznych mówców z międzynarodowych projektów.

Data spotkania: 22.01.2018, godzina: 18:00 – 20:30
Miejsce spotkania: Łódź, ul. Targowa 35
Link do wydarzenia: Facebook

Komentarze