Nieziemskie altcoiny | Który z nich doleci „na Księżyc” jako pierwszy?

Tyler Swope przyjrzał się bliżej kilku altcoinom, które jego zdaniem mogą poszybować w górę na fali powiązania z DOGE-1 Elona Muska. Który z nich ma szansę „dolecieć na Księżyc” jako pierwszy?

1 kwietnia 2021 Elon Musk tweetował o zamiarze zabrania DOGE na Księżyc. Choć wówczas mogło to wydawać się jedynie spekulacją, zaledwie kilka dni później nabrało zupełnie nowego znaczenia.

Tweet Muska wydawał się być oczywistą analogią do popularnego wśród kryptowalutowej społeczności sloganu „To the Moon”. Wykorzystuje się go w celu opisania aktywa w silnym trendzie wzrostowym, który wydaje się nigdy nie przestać rosnąć – piąć się w górę wykresu niczym w stronę wspomnianego Księżyca. Każdy członek społeczności kryptowalut ma nadzieję, że powędrują tam kiedyś ceny cyfrowych aktywów, które sam trzyma w swoim portfelu. Musk poszedł jednak o krok do przodu. Zadeklarował chęć umieszczenia prawdziwego Dogecoina na prawdziwym Księżycu, 384 400 km od Ziemi.

10 maja dowiedzieliśmy się, że ładunek SpaceX miałby dotrzeć na orbitę księżycową w 2022 roku. „Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i stworzy podstawy dla handlu międzyplanetarnego” – mówił wówczas Tom Ochinero ze SpaceX.

„Nieziemskie altcoiny”

W nowym filmie Swope dzieli się swoimi teoriami dotyczącymi tego, jakie inne aktywa cyfrowe mogłyby być powiązane z misją Muska DOGE-1.

Pierwszym z nich miałby być token niewymienialny (NFT) i aktywo sektora zdecentralizowanych finansów NFY Finance (NFY), który, jak wskazuje influencer, jest powiązany z MIMIR Blockchain Solutions, firmą, która również pracuje nad misją księżycową.

NFY Finance jest jednym z projektów ekosystemowych MIMIR,. Jego zespół deweloperski opublikował kilka tweetów związanych z przestrzenią kosmiczną, sugerując, że mogą w pewnym stopniu przyczynić się do misji DOGE-1.

Jeden z takich tweetów przedstawia obraz dziecka patrzącego w górę na księżyc i mały sześcian, który może być odniesieniem do jednego z satelitów-sześcianów, który wyleci w kosmos z DOGE-1.

Swope wskazuje, że jeden z głównych programistów w MIMIR i NFTY, Coyote DOGE/ not_coyotee na Twitterze, wspominał ostatnio o NFY. Udostępnił on wpis użytkownika Captain Haddock, który otagował zestaw czterech kryptowalut znanych jako „greckie tokeny kosmiczne”.

Cztery tokeny , o których mowa, to RHO, BETA, GAMMA i KAPPA, które według Swope’a mogą również odgrywać rolę w misji księżycowej Muska:

„Rho protocol.io mówi tak o tokenie:„ Tokeny RHO odpowiadają wartości lokalizacji na osi Y pikseli LED. Obecny na odsłoniętych powierzchniach i transmitowany na żywo z satelity, który ma zostać umieszczony w LEO w czerwcu 2022 roku”, dokładnie w miesiącu misji DOGE-1.

Na stronie internetowej RHO można przeczytać, że za wspomniane tokeny nabyć można odcień tych pikseli (KAPPA), jasność (GAMMA), lokalizację na osi X (BETA) i osi Y (RHO)”.

Użyteczność tych tokenów polega zatem na wykorzystaniu ich w reklamach na rakietach i satelitach, które wejdą na orbitę, gdy DOGE-1 wystartuje latem przyszłego roku. W oficjalnym oświadczeniu Geometric Energy Corporation z 9 maja czytamy:

POINTBLANK LLC, Mimir Solutions i Iteration Syndicate (ITS) będą współpracować z firmą Geometric przy projektowaniu oprogramowania i sprzętu na potrzeby misji. Przydzielona zostanie również dodatkowa przestrzeń, aby uwzględnić sztukę cyfrową w postaci tablic dostarczonych przez GeometricLabs Corporation i Geometric Gaming Corporation.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze