Nowe informacje od Coinroom | Wierzyciele górą?

Kolejna polska giełda kryptowalut kończy działalność – Coinroom. Wiemy już o tym, co prawda od 2 kwietnia br. roku, lecz sprawa nadal trwa. Nie wszyscy klienci odzyskali swoje środki, a właściwie to ilu z nich odzyskało? Chwilę po upadku Bitmarket powrót do tematu Coinroom rysuje obraz zataczającego koło problemu upadających giełd.

Likwidacja majątku Coinroom

6 sierpnia 2019 na stronie polskiej giełdy kryptowalut Coinroom pojawiła się trzecia to już informacja w związku z upadłością giełdy.

Po blisko 6 tygodniach biurokratycznej batalii Coinroom wystosował oficjalny wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacji majątku spółki.

Po otrzymaniu dokumentacji od księgowego, przeanalizowaniu bazy danych, udało nam się przygotować i skompletować oraz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacyjną majątku spółki. Na obecnym etapie nie otrzymaliśmy jeszcze sygnatury z XIII Wydziału Sądu Rejonowego w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 100A. Wniosek został złożony 05.08.19 r. Będziemy informować na stronie o otrzymanej sygnaturze sprawy oraz innych ewentualnych informacjach istotnych dla wierzycieli. Wszyscy wierzyciele zostali uwzględnieni w tzw. spisie wierzycieli.

coinroom

Czy wierzyciele odzyskają swoje pieniądze?

6 czerwca otrzymaliśmy pierwsze oficjalne informacje o zaistniałej sytuacji w Coinroom, oto najważniejsze z nich:

  • Pomimo obniżenia kosztów nie udało się uratować giełdy
  • Jedną z przyczyn zakończenia działalności była “strata z powodu błędu systemu bezpieczeństwa giełdy”
  • Nie udało się znaleźć inwestora
  • W dniu 31.12.2018 r. COINROM Sp. z o.o. wyceniono na 2 319 320 PLN (nie uwzględniając aktywów klientów)
  • Spółka posiada majątek w postaci sprzętu IT, mebli, oprogramowania, domeny itd.
  • Podjęto decyzję o zgłoszeniu upadłości spółki, sprzedażu majątku i rozliczenia się z klientami
  • “Dużą część środków zwróciliśmy Klientom”
  • Likwidator zabezpieczy aktywa


Po 2 miesiącach od tejże informacji w końcu udało się złożyć wniosek o upadłość i likwidację majątku spółki. Wydawałoby się, że giełda nas o wszystkim informuje, a po sprzedaży majątku wierzyciele zostaną zaspokojeni. Skąd możemy mieć jednak pewność, że wartość majątku nie zmieniła się od ubiegłego roku, i czy w ciągu tych 2 miesięcy pozostał nienaruszony? Oczekujemy dalszych informacji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze