Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 6.09.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że od pewnego czasu kurs porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja ta znajduje się poniżej niezwykle istotnego oporu w okolicy 0.40 USD oraz uwzględniając, iż z technicznego punktu widzenia jest to jedynie korekta w trwającym od dłuższego czasu trendzie spadkowym, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się potencjalne wybicie dołem i kontynuacja spadków. By tak się jednak mogło stać, rynek musiałby najpierw pokonać obecnie testowane wsparcie.

EOS/USD – EOS

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach EOSa, gdzie niedawno doszło do klasycznego re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawił, że od kilku dni ponownie obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kolejnego przetestowania okolic 4.50 USD. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 2 USD.

XLM/USD – Stellar

Zdecydowanie pro-spadkowo wyglądają także w dalszym ciągu notowania Stellara, którego kurs od kilkunastu dni oscyluje nieco poniżej ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu), gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.17 USD.

Gdyby jednak i to wsparcie zostało pokonane, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe spadki w okolice 0.06 USD.

ADA/USD – Cardano

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania Cardano, którego kurs od pewnego czasu porusza się w niezwykle wąskiej konsolidacji, z której dopiero wybicie górą mogłoby zmienić obecne, pro-spadkowe nastawienie rynku. Biorąc jednak pod uwagę wczorajsze, dynamiczne spadki, bardzo możliwe, że kurs wybije jednak dołem, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których ciężko wyznaczyć potencjalny, techniczny zasięg.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs pokonał niedawno lokalny pozom oporu (110 USD) i linię trendu spadkowego. W chwili obecne obserwujemy re-test obydwu z tych oporów (teraz wsparć). Co ciekawe, konfluencja ta zbiega się także z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się reakcji popytowej i powrót do wzrostów.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i poziom ten zostanie pokonany (za czym przemawia dynamika obecnych spadków), wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 80 USD bądź nawet 62 USD.

IOT/USD – IOTA

Spoglądając na notowania IOT’y zauważymy, że mimo, iż na skutek ostatnich wzrostów nie doszło do precyzyjnego re-testu ostatnio pokonanej (zielonej) strefy wsparcia (teraz oporu), to już kilka dni temu pojawiła się tu reakcja podażowa. Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0.33 USD.

TRX/USD – TRON

Równie mało optymistycznie wyglądają także notowania TRON, gdzie w skutek trwających od połowy sierpnia br, spokojnych wzrostów doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam też pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszych spadków, dla których ciężko jednak określić potencjalny zasięg.

NEO/USD – NEO

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach NEO, gdzie również niedawno doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania okolic 15 USD. Jeżeli jednak i to wsparcie zostanie trwale pokonane, wówczas ciężko byłoby już wyznaczyć potencjalny zasięg dla dalszych spadków.

BCN/USD – ByteCoin

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach ByteCoina, gdzie także w ostatnich dniach doszło do re-testu lokalnego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli więc trwające od wczoraj spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania niezwykle istotnego wsparcia w okolicy 0.001 USD.

PAY/USD – TenX

TenX niemal od początku roku porusza się na południe. Od kilku miesięcy spadki te nie są jednak aż tak bardzo dynamiczne jak wcześniej. Ponadto rynek nie ma siły, by wybić nowe, niższe dołki i za każdym razem dociera jedynie w okolice 0.45 USD. Z technicznego punktu widzenia ciężko jednak określić czy w najbliższym czasie trwające od połowy sierpnia wzrosty będą kontynuowane. Niemniej jednak najistotniejsze w tym przypadku może okazać się to, w którą stronę rynek wybije z obecnej formacji trójkąta prostokątnego:

  • pokonanie linii tendencji spadkowej mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów,
  • trwałe pokonanie wsparcia w okolicy 0.45 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“‘Redukuje wielkość mojej pozycji kiedy tracę… Moje techniki zarządzania pieniędzmi są niezwykle konserwatywne. Nigdy nie ryzykuje kwotą zbliżoną do wartości rachunku, nie mówiąc już o całkowitych funduszach.”

– Randy McKay

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze