Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 26.03.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowane uspokojenie notowania najpopularniejszej z walut cyfrowych. Kur w dalszym ciągu pozostaje jednak w trendzie spadowym. Z technicznego punktu widzenia taka sytuacja będzie się utrzymywać przynajmniej do wybicia powyżej 10 tys. USD. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, przygotować musielibyśmy się nawet na ponowny test okolic poziomu 6 tys. USD bądź nawet 5 tys. USD.

BTC/JPY – Bitcoin

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY, gdzie kurs w dalszym ciagu pozostaje wewnątrz kanału spadkowego. Dopóki rynek nie wybije górą z tej formacji, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy i należało by się liczyć z tym, że możliwe spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 600 tys. JPY.

ETH/USD – Ethereum

Równie mało optymistycznie wygląda również najbliższa przyszłość Ethereum. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy bowiem, że po pokonaniu technicznego wsparcia w okolicy 580 USD doszło do jego re-testu i odrzucenia od dołu (jako oporu). Od tego czasu ponownie obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 400 USD. Biorąc pod uwagę jak istotny jest to poziom, w jego okolicy spodziewałbym się pojawienia przynajmniej większej reakcji popytowej.

ETH/BTC – Ethereum

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach ETH/BTC, gdzie kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę jak istoty był to poziom, niewykluczone, że przed dalszymi spadkami pojawi się jakaś korekta wzrostowa, na skutek której doszłoby do re-testu tego poziomu. Jego odrzucenie od dołu (jako oporu) mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 0.0240 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Litecoin od połowy marca br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne wybicie dołem i kontynuacja wcześniejszego trendu spadkowego. Za scenariuszem tym przemawia również dynamika dzisiejszych spadków. Jeżeli będą one wystarczające, by pokonać wsparcie w okolicy 138 USD, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet do 105 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Bardzo ciekawie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek dzisiejszych spadków kurs ponownie znalazł się w okolice technicznego poziomu wsparcia 0.0180. Jeżeli poziom ten zostałby trwale pokonany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice różowej strefy pomiędzy 0.0140-0.01445 BTC.

DASH/USD – DASH

Równie mało optymistycznie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Dash’a, gdzie kurs ponownie znalazł się poniżej 410 USD. Jeżeli spadki te nie zostaną szybko zanegowane i poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji nawet w okolice 220 USD.

DASH/BTC – DASH

Pro-spadkowo wyglada również sytuacja w zestawieniu z BTC, gdzie w ubiegłym tygodniu doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jak pisałem już w ubiegłym tygodniu, jeżeli spadki będą kontynuowane, należałoby się liczyć z możliwą dalszą deprecjacją nawet w okolice 0.0350 BTC.

XEM/USD – NEM

Nie lepiej wyglada również obecna sytuacja techniczna na notowaniach NEM. Przez ostatni tydzień kurs oscylował w okolicy poziomu 0.30USD, gdzie niemal każdego dnia pojawiała się reakcja podażowa. Jeżeli poziom ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.09 USD.

XEM/BTC – NEM

W przypadku zestawienia z BTC sytuacja niemal nie zmieniła się od ubiegłego tygodnia. W dalszym ciągu kurs oscyluje w okolicy 3000 satoshi a trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego wsparcia mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

  • Najbliższy, techniczny poziom wsparcia (w przypadku wybicia dołem) znajduje się w okolicy 1208 satoshi.
  • Najbliższy, techniczny poziom oporu (w przypadku wzrostów) znajduje się w okolicy 5000 satoshi.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Wielu traderów porusza się na emocjonalnym rollercoasterze i przegapia istotny element zwycięstwa: zarządzanie emocjami.” – Alexander Elder

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Komentarze