Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 15.04.2019

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek pokonał dwa istotne poziomy oporu: 4190 USD oraz 4350 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w rejon 5850-6100 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny istotny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się większa reakcja podażowa.

Warto przy tym jednak pamiętać o istnieniu zasady zmiany biegunów, która mówi o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). Biorąc pod uwagę czwartkową reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe powstanie przynajmniej korekty, wskutek której kurs mógłby osunąć się w rejon jednego z dwóch ostatnio pokonanych oporów.

ETH/USD – Ethereum

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs pokonał niedawno dość istotny opór w wysokości 160-167.50 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy listopada 2018 roku. Z czysto technicznego punktu widzenia, wybicie to mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 250-260 USD. W praktyce okazało się jednak, że dość szybko doszło do re-testu tego oporu (teraz wsparcia). Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów.

Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków kursu Ethereum nawet w rejon 127,50 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Całkiem niedaleko istotnego wsparcia znajdują się także notowania pary ETH/BTC, której kurs niedawno odrzucił linię tendencji spadkowej. Nawet jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, potencjalne wzrosty znów mogłyby zatrzymać się w okolice tejże linii. Fakt ten sprawia, że każdy kolejny ruch wzrostowy może być coraz mniejszy. Dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do jakiejś większej aprecjacji.

Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej najbliższego wsparcia, wówczas kurs Ethereum mógłby dotrzeć w rejon 0,03 BTC bądź nawet 0,025 BTC. Istotnym wsparciem może okazać się także dolne ograniczenie obecnego kanału.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych spadków kurs osunął się w rejon 0.32 USD, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy trend horyzontalny. Biorąc pod uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, z czysto technicznego punktu widzenia coraz bardziej prawdopodobne wydaje się tu możliwe wybicie dołem, co w praktyce mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice 0.2950 USD.

Jeżeli jednak rynek wybije z obecnej konsolidacji górą, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć 0.35 USD bądź nawet 0.3730 USD.

XRP/BTC – Ripple

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary XRP/BTC, której kurs od drugiej połowy grudnia ub.r. spokojnie porusza się na południe. Wskutek tych spadków rynek zbliżył się w rejon niezwykle istotnego wsparcia. Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna większa reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Gdyby tak się jadnak stało, notowania XRP mogłyby wzrosnąć nawet w rejon grudniowych szczytów.

Jeżeli jednak tendencja spadkowa będzie kontynuowana i najbliższe wsparcie zostanie pokonane, kurs móglby osunąć się w okolice 4110 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek nie tylko wybił górą z kanału wzrostowego, lecz również pokonał kolejny techniczny opór w wysokości 225 USD i dotarł w okolice 350 USD. Pomimo pojawienia się tam reakcji podażowej, w chwili obecnej znów obserwujemy wzrosty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się, że notowania Bitcoin Cash’a dotrą w rejon 408 USD.

Warto przy tym jednak pamiętać o istnieniu zasady zmiany biegunów i tym, że rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się niedawno w okolice lokalnego wsparcia, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem wzrosty będą kontynuowane i rynek pokona opór w wysokości 0.066 BTC, kurs mógłby wzrosnąć nawet w okolice 0.097 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że (zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją) wskutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału wzrostowego, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie trwale odrzucone, potencjalne wzrostym mogłyby dotrzeć w rejon 96 USD bądź nawet 105-10 USD.

W przypadku, gdy wzrosty te okażą się jednak jedynie korektą i ostatecznie rynek osunie się poniżej, cena Litecona mogłaby dotrzeć w rejon 72 UD bądź nawet 61.50 USD.

LTC/BTC – Litecoin

W rejon technicznego wsparcia osunął się także kurs pary LTC/BTC. Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się w okolicy mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego nikogo nie powinna dziwić wczorajsza reakcja popytowa. Dziś jednak znów obserwujemy spadki i ewentualne odrzucenie tej strefy w dalszym ciągu stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Gdyby rynek pokonał jednak tą strefę, wówczas notowania mogłyby osunąć się nawet w rejon 0.013 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jeśli nie zachowasz swoich zysków, nie będzie cię stać na opłacenie strat

– Jack D. Schwager

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze