Abucoins

Bitmarket
Rosyjski Amazon akceptuje Bitcoiny
Bitcoin

Rosyjski Amazon zamierza akceptować Bitcoiny

Największy sklep detaliczny on-line w Rosji Ulmart zamierza od 1 września zacząć akceptować płatność Bitcoinami.

Informacja została ogłoszona w środę, rosyjska wersja Amazona znajduje się w 240 miastach i powstała w 2008 roku. Posiadający siedzibę główną w Petersburgu sklep zgodnie z informacjami Trackad odnotowuje miesięcznie aż 20 000 000 wizyt i 30 000 zamówień dziennie.
Płatność Bitcoinami nie będzie uwzględniać wszystkich produktów i jeszcze nie zdecydowano, które z nich będą uwzględnione. Droższe przedmioty takie jak używane samochody czy apartamenty prawdopodobnie będą jednak możliwe do kupienia za kryptowalutę.

Sytuacja Bitcoina w Rosji zmianiła się diametralnie, w 2014 planowano całkowity zakaz z groźbą więzienia dla posiadaczy Bitcoinow. Rosjanie mieli kilka lat bez legalnych giełd kryptowalut i z wymianami twarzą w twarz przez portale typy Localbitcoins. Dziś jest już dużo lepiej, rząd zastanawia się nad uznaniem Bitcoina za legalny środek finansowy w 2018. Jest to zdecydowanie bardzo dobra wiadomość i impuls dla kolejnych wzrostów najstarszej z kryptowalut.

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 2 komentarzy

  1. amator Reply

    No, no, no, newsy o Japonii, Australii czy Irlandii nie wywierają na mnie takiego wrażenia, ale postępowość Rosji jak najbardziej. Tylko Polska jakoś tak stara się ignorowac istnienie kryptowalut…. no chyba że o czymś nie wiem

  2. podróżnik Reply

    Rozumiem, że to zwiastuje kolejne wzrosty? 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *